Miniony weekend 27-28 lipca, w czasie którego miało miejsce Święto Gminy Lipnica Murowana wypełniony był mnóstwem atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pomimo ogromnych upałów publiczność dopisała a całą imprezę możemy śmiało zaliczyć do udanych.

W sobotę w zabytkowym, drewnianym kościele pw. św. Leonarda odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Palmowa Lipnica”. Laureaci biorący udział w trzeciej edycji podzielonego na dwie kategorie – „Niedziela Palmowa” oraz „Lipnickie klimaty” – przedsięwzięciu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wystawa fotograficzna była ostatnim etapem realizowanego przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej projektu „Wiklinowe tradycje” – 55 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tuż po tej części goście mieli okazję wsłuchania się w koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Sine Nomine Ensemble. Odbywająca się od godziny 20.00 na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej dyskoteka, którą poprowadził Dj Robertus przyciągnęła chętnych, którzy bawili się pod gwiazdami aż do samej północy.

Niedzielny blok świętowania rozpoczęła grupa krakowskich artystów, która specjalnie dla najmłodszych przygotowała program o zaciekawiającym tytule „Glonson na dzikim zachodzie, czyli każdy kowboj ma sto koni”. Miłośnicy piłki nożnej z zaciekawieniem przyglądali się spotkaniu rozegranemu pomiędzy drużynami Macierz Chmura Oldboys a Reprezentacją Polski Oldbojów w Futsalu, które w efekcie zakończyło się wynikiem 8:3. Po pełnym emocji meczu na scenie nastąpiło oficjalne powitanie gości przez Wójta Gminy Lipnica Murowana – Tomasza Gromalę. W imieniu przybyłych  głos zabrał Starosta Bocheński – Jacek Pająk.  Pełen ekspresji pokaz koreańskiej sztuki walki taekwondo w wykonaniu zawodników klubu LZS „Macierz” Lipnica Murowana zgromadził przed estradą widzów chcących poznać tajniki tej olimpijskiej dyscypliny sportowej. Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej zagrała koncert, który jak to zwykle bywa został nagrodzony gromkimi brawami, a melodie wygrywane przez jej członków niosły się szerokim echem nad lipnicką ziemią.

Tuż przed trzema wieczornymi koncertami na murawie stadionu chętni mieli szansę zaprezentowania swoich sprawnościowych umiejętności poprzez udział w śliwkowych konkursach sportowych. Upominki ufundowało Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”, które było również partnerem Święta Gminy Lipnica Murowana,. Impreza ta była kolejna z cyklu „Spotkajmy się na Śliwkowym Szlaku”.

Jako pierwszy na scenie wystąpił zespół „After Day”. Grupa zaprezentowała zarówno covery znanych wszystkim utworów z repertuaru m.in. Czerwonych Gitar czy Budki Suflera jak i piosenki swojego autorstwa.

Bardzo ciepło i serdecznie została przyjęta gwiazda tegorocznego Święta– pani Halina Frąckowiak. Niezwykle utalentowana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów w czasie koncertu dla rzeszy fanów przybyłych na jej występ zaśpiewała swoje największe przeboje wśród których nie mogło zabraknąć utworów takich jak: „Papierowy księżyc”, „Pogoda dla bogaczy” czy „Napisz proszę”. We wspólny śpiew włączyła się publiczność, która w ten sposób udowodniła, że piosenki pani Haliny są wciąż żywe a ich słowa niezapomniane. W przerwie między kolejnymi przebojami słuchacze mieli okazję bliższego poznania gwiazdy, która z ochotą opowiadała o poszczególnych momentach życia i kariery.

Tuż po melodyjnym koncercie Haliny Frąckowiak dynamicznym krokiem na estradę wkroczyli członkowie grupy „Skangur”. Entuzjastyczne przyjęcie zespołu spowodowane było na pewno po części faktem, iż wokalistą tego grającego „kalifornijski punk rock  ska” jest pochodzący z Lipnicy Kamil Grabarz. I tym razem nie zawiodła publiczność oraz wierni fani, którzy tańcząc i śpiewając bawili się  w trakcie energicznego koncertu. Był to jednocześnie ostatni punkt dwudniowego programu Święta Gminy Lipnica Murowana.

Serdeczne podziękowania  kierujemy w stronę Hotelu i Gospody „Pod Kamieniem” pana Tadeusza Chmury  oraz Gospodarstwa Agroturystycznego „Borówna” za sponsoring wydarzenia oraz ufundowanie nagród. Jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom oraz organizacjom zaangażowanym w przygotowanie oraz organizację tegorocznego Święta Gminy Lipnica Murowana.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content