Wielkimi krokami zbliża się do nas weekend pełen atrakcji, koncertów i zabawy, bowiem  11 i 12 sierpnia to Święto Gminy Lipnica Murowana i Dożynki Gminne.

W sobotę zapraszamy na stadion sportowy w Lipnicy Dolnej na godzinę 19:00, by uczestniczyć w koncercie zespołu „Week’n’Roll”. Tuż po nim gwiazda wieczoru – polska piosenkarka muzyki disco polo – ETNA. Po występie szaloną dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi Dj Robertus.

Niedzielne obchody rozpoczniemy już o godzinie 14:00 Mszą św. dziękczynną za zebrane plony połączoną z poświęceniem wieńców żniwnych. Po przejeździe w korowodzie dożynkowym na stadion sportowy oraz powitaniu gości odbędą się prezentacje sołectw naszej gminy: Borównej, Lipnicy Dolnej, Lipnicy Górnej, Lipnicy Murowanej oraz Rajbrotu w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Na scenie w tym dniu zaprezentują się także laureaci III Dziecięcego Festiwalu Polskiej Piosenki KORAL SONG, który odbył się 3 czerwca w sali widowiskowej GDK i spośród ponad 80 uczestników wyłonił tych, zdaniem komisji, których talent i umiejętności wokalne zachwyciły najwyższym poziomem. Z gościnnym programem pojawią się także nasi niedalecy sąsiedzi – Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie” z Iwkowej. Po ogłoszeniu wyników konkursów: na najpiękniejszy wieniec, organizowanego od kilku lat wieniec dożynkowy publiczności oraz Śliwkowego Konkursu Kulinarnego, rozpoczniemy emocjonujący  IV Turniej Wiejski o „dzban lipowego miodu”. Drużyny reprezentujące każdą z miejscowości naszej gminy będą miały do pokonania sztafetę z wieloma konkurencjami i przeszkodami. Serdecznie zapraszamy do kibicowania swoim faworytom!  Tuż przed gwiazdą wieczoru koncertować będzie Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.  O godzinie 21:00 dla wszystkich mieszkańców gminy oraz przybyłych gości na estradzie wystąpi JACEK STACHURSKY z Zespołem – charakterystyczny i lubiany piosenkarz z pogranicza muzyki pop i dance, zdobywca złotych i platynowych płyt. Wykonawca m.in. takich utworów jak: Typ niepokorny, Zostańmy razem, Chcesz czy nie, Gdy zapłaczesz, Czuję i wiem I tym właśnie występem zakończymy dwudniowe świętowanie.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od godziny 14:00 na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej wszyscy chętni będą mogli korzystać z karuzeli, zjeżdżalni oraz innych widowiskowych urządzeń i atrakcji przygotowanych przez Wesołe Miasteczko „Smokoland”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będą także: degustacja potraw regionalnych przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, mała gastronomia, konkurs na wieniec dożynkowy publiczności, Śliwkowy Konkurs Kulinarny.

Za pomoc w organizacji wydarzenia już teraz serdecznie dziękujemy życzliwym nam sponsorom: Małopolskiej Izbie Rolniczej, Małopolskiemu Oddziałowi Regionalnemu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Społem PSS Bochnia, Szkółce Roślin Ozdobnych „Eko-Garten” Państwa Barbary i Ryszarda Grzesików z Lipnicy Górnej, firmie Kawalec – Lody Tradycyjne „U Szymona”, firmie Lody Włoskie- Lipnica Murowana.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Wójt Gminy Lipnica Murowana, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej, partnerem Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”. 

Serdecznie zapraszamy!

PLAKAT – ŚWIĘTO GMINY I DOŻYNKI GMINNE

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content