Od przedstawienia teatralnego pt. „Nie ma tego złego…”, rozpoczęło się mikołajkowe spotkanie, zorganizowane 8 grudnia przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. W spektaklu teatralnym, złe postacie z bajek, buntują się, że nie są lubiane (zwłaszcza przez dzieci). Postanawiają zniknąć i obserwować przez czarodziejską kulę, jak potoczą się losy: Szewczyka Dratewki, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki oraz Czerwonego Kapturka.

Ta zmiana powoduje wielkie zamieszanie. Bajki stają się nudne, a główni „dobrzy” bohaterowie, nie wiedzą jak odnaleźć się w nowej sytuacji i zaczynają tęsknić za: Smokiem Wawelskim, Babą Jagą, Złą Królową oraz Wilkiem. Okazuje się, że odrobina zła jest potrzebna w bajkach po to, aby dobro mogło zwyciężyć.

W role bajkowych postaci wcielili się pracownicy Gminnego Domu Kultury wraz ze swoimi dziećmi. Aktorzy znakomicie zagrali role, bawiąc publiczność. Piękne dekoracje i barwne stroje uzupełniały to wyjątkowe przedstawienie, a blasku całości dodała oprawa muzyczna autorstwa Wiesława Wnęka oraz oświetlenie przygotowane przez Pawła Heróda. Na fotografiach zapisał przebieg tego wydarzenia Grzegorz Kępa. Po występie długo nie milkły brawa, a uśmiech na twarzach publiczności zdradzał, że występ teatralny był przedni.

Po spektaklu przyszedł czas na odwiedziny świętego Mikołaja, który przyjechał do lipnickiego domu kultury w workiem pełnym słodyczy. Wszyscy powitali gościa, przygotowaną wcześniej piosenką, którą zaintonował utalentowany muzycznie Kacper Żołna. Bajkowe postacie poczęstowały przybyłych słodkim upominkiem, a Mikołaj z zachwytem podziwiał w tym czasie, wystawę świąteczną zorganizowaną w ramach konkursu plastycznego „Na lipnickim podłaźniku”.

Na zakończenie spotkania, zostały ogłoszone wyniki wspomnianego wcześniej konkursu, na najpiękniejszą tradycyjną ozdobę choinkową, a nagrody laureatom wręczali: Wójt Gminy Tomasz Gromala, Przewodniczący Rady Gminy Damian Gaża, Stanisław Włodarczyk – członek komisji konkursowej oraz święty Mikołaj. Spośród setek prac przedstawionych do oceny, nagrodzono 40 osób (poniżej prezentujemy wyniki). Konkurs „Na lipnickim podłaźniku” został zorganizowany w ramach realizacji zadania pn. 38. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Życzenia świąteczne, gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia ze świętym Mikołajem, dopełniły całości tego wyjątkowego spotkania. A kolejne dopiero za rok …

WYNIKI KONKURSU „NA LIPNICKIM PODŁAŹNIKU”

                     dsc 2264 GDK Lipnica Murowana            dsc 2556 GDK Lipnica Murowana
    
                                     GALERIA NR 1                                                  GALERIA NR 2

                              2019 12 08 00005 GDK Lipnica Murowana                img 4358 GDK Lipnica Murowana

                                               GALERIA NR 3                                             GALERIA NR 4

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content