„Cztery gamy dla wielkiej damy”- pod takim tytułem został zorganizowany w tym roku Festiwal KORAL SONG. Powyższy cytat, to fragment piosenki znanej wokalistki Anny Jantar. To właśnie utwory tej artystki oraz kompozycje jej męża Jarosława Kukulskiego prezentowane były przez uczestników podczas konkursu, który przeprowadzony został tym razem w wersji on-line. Do udziału w czwartej edycji Festiwalu zgłosiło się 33 wokalistów. Wykonania artystyczne oceniało jury w składzie: Joanna Grandys Wnuk – artystka Opery Krakowskiej, instruktor zajęć wokalno-aktorskich w Nowohuckim Centrum Kultury – przewodnicząca jury, Adam Sowa – emerytowany muzyk orkiestr wojskowych, kapelmistrz Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, Agnieszka Żołna-Zdunek – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, które w dniu 13 listopada 2020 r., po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych na festiwal nagrań wokalnych, postanowiło przyznać następujące miejsca:

KATEGORIA 3 – 7 lat

Nie przyznano GRAND PRIX i statuetki KORAL SONG, nie przyznano również I miejsca

Przyznano dwa równorzędne II miejsca dla Natalii Janiczek z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie oraz dla Sary Burnus z Nowohuckiego Centrum Kultury,

III miejsce dla Amelii Ćwiertnia ze Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Górnej,

Dwa Wyróżnienia dla Mai Strugały ze Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Dolnej oraz dla Jana Krawczyka z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie.

KATEGORIA 8 – 13 lat

GRAND PRIX i statuetkę KORAL SONG dla Julii Belejec z Pałacu Młodzieży w Tarnowie,

I miejsce dla duetu „Sisters” ze Studia Wokalnego „Talent w Tarnowie”,

II miejsce dla Elizy Waliłko ze Studia Wokalnego „Talent w Tarnowie”,

III miejsce dla Szymona Bykiewicza z Pałacu Młodzieży w Tarnowie,

Wyróżnienie dla Kornelii Czerwiec z Centrum Kultury Podgórza KLUB WOLA DUCHACKA w Krakowie.

KATEGORIA 14 – 18 lat

GRAND PRIX i statuetkę KORAL SONG dla Marceliny Cieślik z Pałacu Młodzieży w Tarnowie,

I miejsce dla Pauliny Ignac z Pałacu Młodzieży w Tarnowie,

II miejsca nie przyznano

III miejsce dla Magdaleny Rydzewskiej z Centrum Kultury Podgórza KLUB WOLA DUCHACKA w Krakowie,

Wyróżnienie dla Jadwigi Kusiak z Centrum Kultury Podgórza KLUB WOLA DUCHACKA w Krakowie.

Organizatorem IV Dziecięcego Festiwalu Polskiej Piosenki „KORAL SONG” był Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, który również ufundował nagrody. W sprawie odbioru nagród organizator będzie się kontaktował w najbliższym czasie z instruktorami telefonicznie lub e-mailowo.

Bardzo dziękujemy za udział w tym wydarzeniu wykonawcom, instytucjom delegującym oraz instruktorom, którzy zadbali wzorowo o wszystkie istotne dla prezentacji on-line kwestie muzyczne, techniczne i organizacyjne. Gratulujemy laureatom, a wszystkim młodym artystom życzymy pomyślnych wiatrów w rozwijaniu swoich talentów i dużo, dużo zdrowia. 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content