W pierwszy weekend września (3-4.09.2016)  będzie można  zwiedzić piękne i magiczne miejsca, urokliwe zakątki, czy tętniące historią mury. W tym roku 35 punktów znajdziemy na weekendowej mapie powiatu. Wśród nich odwiedzający będą mogli m.in. odkryć tajemnicę Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, zobaczyć  najstarszy i zarazem najcenniejszy kościółek w Małopolsce  – kościółek św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.

Będzie okazja, by przenieść się w odległe stulecie za sprawą trasy Multimedialnej bocheńskiej Kopalni Soli, zwiedzić Muzeum Stanisława Fischera  w Bochni czy podziwiać ruiny na co dzień niedostępnego Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.

Na turystów i  mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. W sobotę w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni będzie można posłuchać koncertu rodzinnego duetu gitarowego w wykonaniu Piotra Lekki i Pawła Lekki. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu mamy rowerową grę terenową „Łap Szyca!” , a dla miłośników kulinariów – warsztaty w Muzeum Książki Kucharskiej w Chronowie czy Frankówce Małej w Cichawce. Zapraszamy również na spacer po Lipnicy Murowanej i Nowym Wiśniczu z przewodnikiem.

W niedzielę na Bocheńskim Rynku zapraszamy na Jarmark Regionalny oraz animacje dla dzieci. Będzie można zasmakować produktów regionalnych i kupić piękne wyroby lokalnych rzemieślników. Natomiast na scenie oprócz artystów regionalnych, wystąpi  Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska oraz Mateusz Mijal.

Spędź weekend z zabytkami Powiatu – o Twój nocleg zatroszczą się hotele!!!

Nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony. Dla gości z zewnątrz organizatorzy przygotowali ofertę specjalną. Zniżki na pobyt w wybranych obiektach hotelowych, które przyłączyły się do akcji.

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło „WEEKEND Z ZABYTKAMI”, by skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję, 20-procentowej obniżki za usługi hotelowe. Naprawdę warto!!!

Więcej informacji na www.zabytki.powiatbochenski.pl

 

WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO – PLAKAT

 weekend slider 2016 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content