Od 30. lat w Lipnicy Murowanej jednym z punktów programu tygodniowego odpustu ku czci św. Szymona jest Przegląd Piosenki Religijnej. W tym roku  mimo kapryśnej pogody, odbył się nie jak co roku na dziedzińcu Kościoła Parafialnego, lecz w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury. Organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia byli Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej.

Każdy wykonawca miał szansę zaprezentowania na scenie dwóch utworów o tematyce religijnej, które oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca jury – siostra Dorota Kędziora ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Katarzyna Kożuchowicz – instruktor Gminnego Domu Kultury, oraz Wiesław Wnęk – muzyk, członek Zespołu Regionalnego „Górzanie” z Lipnicy Górnej. Po prezentacjach konkursowych, w trakcie obrad jury, na scenie wystąpił gość specjalny niedzielnego przeglądu – Zespół „SEZON NA CZEREŚNIE” z Porąbki Uszewskiej, którego piękny koncert, nagradzany był raz po raz mocnymi oklaskami ze strony przybyłej publiczności. Po koncercie nastąpiło ogłoszenie wyników. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

w kategorii szkoła podstawowa, klasy I – IV

I miejsce i statuetkę św. Szymona otrzymał Duet „SISTERS” – Klara i Matylda Smoła z Tarnowa

II miejsce dla Julii Ledzińskiej z Woli Dębińskiej

Dwa równorzędne III miejsca dla Marka i Łukasza Hajduk z Lipnicy Murowanej oraz Hanny Gunia
z Lipnicy Murowanej

w kategorii szkoła podstawowa, klasy V – VIII

I miejsce i statuetkę św. Szymona dla Marii Skirło z Gnojnika

II miejsce dla Partyka Ledzińskiego z Woli Dębińskiej

w kategorii szkoły średnie i dorośli:

I miejsce i statuetkę św. Szymona dla Kseni Śliwy z Cieszyna

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wykonawcom gratulujemy zdobytych miejsc i zapraszamy za rok do Lipnicy, na kolejne śpiewanie ze Świętym Szymonem.

GALERIA 1                                           GALERIA 2

 dsc 0099 GDK Lipnica Murowana                2019 07 21 00210 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content