Tragiczne wydarzenia na Ukrainie od ponad tygodnia rzutują na naszą codzienność. Obok dramatu naszych Sąsiadów nie sposób przejść obojętnie. Niezwykle jednak cieszy fakt, że Polacy kierują ku Ukraińcom najserdeczniejsze myśli i wyrazy wsparcia, a także szeroko otwierają swoje serca, by w każdy możliwy sposób nieść pomoc tym, których całe życie legło w gruzach…  

I nasza gmina pragnie solidaryzować się z mieszkańcami Ukrainy i wesprzeć działania mające na celu ratowanie zdrowia i życia. W najbliższą niedzielę – 6 marca – Wójt Gminy Lipnica Murowana, Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają na godzinę 16:30 do sali widowiskowej GDK na koncert „Solidarni z Ukrainą”. W programie: międzynarodowe przesłanie młodzieży z Litwy, Słowacji i Polski w ramach programu ERASMUS+ oraz koncert Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej. 

Podczas Koncertu wspólnie z Polską Misją Medyczną przeprowadzona zostanie zbiórka finansowa na pomoc Ukrainie. Nie pozostańmy obojętni na nieszczęście innych i pamiętajmy, że dobro zawsze wraca.

Do zobaczenia w niedzielę!

plakat ukraina GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content