Lepszej pogody na POWITANIE LATA W RAJBROCIE nie mogliśmy sobie wymarzyć! Gorące słońce i błękitne niebo sprawiły, że plac przy Domu Ludowym wypełnił się tłumem gości którzy wesoło i radośnie bawili się wraz z Gminnym Domem Kultury.

Pierwszą atrakcją przygotowaną w tym dniu był rozrywkowy blok zabaw dla najmłodszych. Swoją obecnością zaszczycił nas szczególny gość – sympatyczny osiołek Kłapouszek, który z miejsca podbił serca wszystkich dzieci. Były wspólne tańce, fotografie i przybijanie piąteczek. Tajemnicze koło fortuny przyciągnęło zaciekawionych milusińskich, którzy po zakręceniu i wykonaniu zadania otrzymali pamiątkowe upominki. Było też malowanie na folii wakacyjnych pejzaży.

Sceniczne występy rozpoczęły dzieci reprezentujące Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie. Jako pierwsza na estradzie pojawiła się grupa III pod opieką Pani Katarzyny Przybyłko która wystąpiła z wakacyjnym programem. Tuż po niej grupa IV czyli sześciolatki przygotowane do występu przez Panią Ewelinę Piech wykonały taniec do utworu „Bratnie dusze”.

„O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku” to z kolei tytuł spektaklu, który odegrała klasa III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rajbrocie. Uczniowie wykonali też taniec z szarfami. Dzieci do występu przygotowała Pani Agata Nizioł. Dziewczynkami z klasy IIa, pod opieką wychowawcy – Pani Lucyny Paruch zaprezentowały taniec z pomponami.

Podczas Powitania Lata miało też miejsce oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Najpiękniejsze zakątki mojej małej ojczyzny” organizowanym przez GDK. Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Heród – przewodniczący jury oraz członkowie – Agata Duśko i Grzegorz Kępa postanowili przyznać:

I MIEJSCE Weronice Fitrzyk z Rajbrotu

II MIEJSCE Aleksandrze Olchawa z Rajbrotu

III MIEJSCE Weronice Wrzyszcz z Rajbrotu

oraz trzy równorzędne WYRÓŻNIENIA dla

Adama Olchawy z Rajbrotu

Jakuba Radzięty z Rajbrotu

Artura Olchawy z Rajbrotu.

Nagrody w konkursie ufundował Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. W trakcie wydarzenia publiczność miała też okazję obejrzenia pokonkursowej plenerowej wystawy fotograficznej.

Wśród występujących nie mogło oczywiście zabraknąć Zespołu Pieśni RAJ z Rajbrotu z ludowym repertuarem. Od godziny 19.30 wszystkich przybyłych do tańca i śpiewu zaprosił zespół DZIKI BAND, zaś w przerwach dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ ROBERTUS. 

Sponsorami wydarzeni byli Firma JURA z Rajbrotu oraz Delikatesy Centrum z Rajbrotu.

Za wspaniałą i sympatyczną zabawę pięknie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odpowiedzieliście na nasze zaproszenie i wspólnie z Gminnym Domem Kultury świętowaliście POWITANIE LATA W RAJBROCIE. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach i przedsięwzięciach.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content