Kiedy babie lato snuje się w powietrzu, drzewa stroją się w złote kolory, kiedy ptaki żegnają się z nami kołując na niebie, a poranne mgły otulają przyrodę to znak, że nadeszła jesień. W naszej gminie jest taka miejscowość, która zachwyca najmocniej jesienią. Borówna – ukryta w gąszczu drzew i krzewów. To właśnie tutaj mieszkańcy gminy i zaproszeni goście witają najbardziej kolorową porę roku podczas ostatniej imprezy plenerowej organizowanej przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

„Jesień w Borze” – to festyn dla całych rodzin – pełne uśmiechu zabawy dla dzieci, rozrywkowa muzyka dla młodych, skoczne takty dla wielbicieli tańca, a także urzekający folklor i regionalizm – tym cechowała się tegoroczna impreza.

Rozpoczęliśmy blokiem zabaw dla dzieci pt. „Woggie Boggie z naturą”, który był jednocześnie finałem projektu „Podaj dalej” realizowanego w Borównej od początku lipca. Jak na jesień przystało nie brakowało jesiennych akcentów. Wybraliśmy się na ekologiczne grzybobranie oraz uczestniczyliśmy w ekologicznym pokazie mody Jesień 2016. Burzę mózgów nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych wywołały zagadki przyrodnicze, a ekologiczna Orkiestra Dęta oraz wygibasy z naturą dały powody do śmiechu i gromkich braw.

Niespodzianką dla publiczności było otwarcie questu ekologicznego czyli terenowej gry pozwalającej odkryć dziedzictwo przyrodnicze Borównej.

Tuż po zabawach miało miejsce uroczyste przekazanie przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa oraz Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromalę – pomocy finansowej z przeznaczeniem na doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Borównej w kompletny system selektywnego alarmowania oraz specjalistyczne umundurowanie bojowe. 

W najwyższej formie przy dyrygenturze kapelmistrza pana Adama Sowy wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej, która zachwyca coraz odważniejszymi utworami muzycznymi.

Barwny i radosny występ zaprezentował Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej, skupiający dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz wspierająca go dorosła kapela ludowa.

W skoczne rytmy wprowadził nas Zespół „Nieaktualni” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu, którego repertuar to połączenie tradycji z modernizmem. 

Nocną już zabawę zagwarantował nam Zespól „Królowie Disco”. Pełne ekspresji i zaangażowania aranżacje utworów bardzo przypadły publiczności do gustu i porwały do tańca nie jedną parę.

Życząc pięknej złotej jesieni, zapraszamy na kolejne kulturalne wydarzenia. 

Zabawy i konkursy ekologiczne oraz otwarcie Questu ekologicznego zrealizowano w ramach projektu „Podaj dalej”, który jest laureatem konkursu grantowego „Po stronie natury”. Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem konkursu jest fundacja „Nasza Ziemia”.

 Więcej informacji na temat Konkursu na stronie: www.postronienatury.pl

loga podaj dalej GDK Lipnica Murowana

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content