We wtorek 14 marca w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty wykonywania tradycyjnych, lipnickich palm. W tym właśnie dniu, w dwóch turach gościliśmy Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. św. Mikołaja w Rajbrocie wraz z nauczycielami i opiekunami. Grupy: Misiów, Krasnoludków, Tygrysków, Sówek oraz Odkrywców dowiedziały się wszystkiego co najważniejsze o Konkursie Palm, jego historii oraz elementach budujących palmy. Były też projekcje archiwalnych filmów z Niedzieli Palmowej oraz współczesne nagrania – z drona oraz ukazujące przebieg stawiania najwyższych, ponad trzydziestometrowych palm.

Kolejnego dnia, w środę 15 marca wyruszyliśmy z warsztatami do Krakowa, do Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, by tam ponad 40 uczestnikom przekazać piękny lipnicki zwyczaj palmowy. 

Z kolei w czwartek 16 marca odwiedziliśmy lipnicki żłobek „Kubuś i Przyjaciele”. Mali, uśmiechnięci podopieczni z ciekawością słuchali, oglądali, zadawali pytania i opowiadali o przygotowaniach do Niedzieli Palmowej w swoich domach.

To były trzy wyjątkowe spotkania. Dziękujemy za chęć kultywowania naszej pięknej, lokalnej tradycji. Przed nami mnóstwo kolejnych warsztatów. Wypatrujcie relacji! Do zobaczenia!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content