Na miesiąc przed Niedzielą Palmową, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej gościł u siebie pierwszych chętnych pragnących poznać tajniki wykonywania tradycyjnych lipnickich palm. W tym dniu przybyło do nas 20 pań reprezentujących Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim.

Zgodnie z programem warsztaty były podzielone na bloki. Pierwszy – teoretyczny, podczas którego uczestniczki poznały historię Konkursu Palm, jego inicjatora, dowiedziały się jakie surowce budują palmowe drzewko i jaka jest jego symbolika. Nie zabrakło też archiwalnych filmów z lipnickiego konkursu, jak i tych współczesnych. W czasie zajęć praktycznych panie z zapałem wykonały palmy, by później po zwiedzaniu naszej urokliwej gminy ruszyć z nimi do swoich domów. W tym dniu była też okazja do poznania naszego produktu tradycyjnego – herbaty lipowej „Lipnickiej lipiny”.

Pięknie dziękujemy za to pierwsze warsztatowe spotkanie oraz za zaangażowanie i czynny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że ta część lipnickiej kultury powędruje dalej, a kolejni chętni będą przybywać i odkrywać nasze osobliwe i pielęgnowane od lat dziedzictwo.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content