Tuż przed samymi świętami rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny, do udziału w którym zaprosiliśmy całe rodziny z terenu gminy Lipnica Murowana. Zadaniem uczestników było wykonanie zestawu świątecznego a w nim; kartki bożonarodzeniowej, stroika świątecznego i  tradycyjnej ozdoby choinkowej. Powołana przez Organizatora komisja w składzie: Bogdan Polek – przewodniczący, Maria Buta – członek, Jolanta Maciejowska – członek, Dorota Wnęk – członek, spośród 14 nadesłanych prac wyłoniła laureatów i przyznała następujące miejsca:

I miejsce

Rodzina Wilczków z Rajbrotu

Rodzina Wnukowskich z Rajbrotu

II miejsce

Rodzina Heródów  z Lipnicy Dolnej

Rodzina Wnęków z Borównej

III miejsce

Rodzina Słowikowskich z Rajbrotu

wyróżnienia

Rodzina Golemców z Rajbrotu

Rodzina Trojanów z Rajbrotu

Rodzina Ciągłów z Rajbrotu

Rodzina Golemców z Lipnicy Górnej

Rodzina Bodurków z Rajbrotu

Rodzina Słowików z Rajbrotu

Rodzina Osieckich z Rajbrotu

Rodzina Radziętów z Rajbrotu

Dyplom za udział otrzymuje :

Rodzina Mońków z Lipnicy Murowanej. 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i ogrom pracy włożony w przygotowanie kreacji plastycznych. Wspólna rodzinna praca a przy tym zdolności manualne i pomysłowość przyczyniły się do powstania jakże pięknych kompozycji nawiązujących nie tylko do naszej tradycji ale i regionu. Składając sobie świąteczne życzenia życzymy wszystkim rodzinom by rozstrzygnięty konkurs stał się inspiracją i zachętą do przygotowywania w naszych domach własnoręcznie wykonywanych nie tylko ozdób choinkowych ale także upominków, którymi obdarowujemy się w czasie świąt. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Organizatorami konkursu byli: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej i Koło Gospodyń Wiejskich w Rajbrocie.  

Ze względów pandemicznych prosimy wszystkich laureatów o odbiór dyplomów i nagród  w dniu 29.12.2021 r. tj. środa w godzinach od 10.00 do 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rajbrocie.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content