Już po raz trzeci mieszkańcy naszej gminy oraz goście mieli okazję uczestniczyć w Lipnickiej Majówce. Choć warunki atmosferyczne nie były najlepsze tradycyjnie odbyła się ona przy kapliczce Matki Bożej za Dworem Ledóchowskich w lasku przy Potoku Piekarskim. Organizatorami tego plenerowego przedsięwzięcia byli Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej.

W pięknym otoczeniu zielonych drzew i szemrzącego strumyka została odśpiewana Litania Loretańska, której towarzyszyły pieśni maryjne wykonane przez zespoły i grupy obrzędowe: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Grupę Obrzędową z Lipnicy Murowanej, Grupę „Impresja” z Lipnicy Dolnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupę Obrzędową z Borównej, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej oraz Orkiestrę Dętą z Lipnicy Dolnej.

Ciepłe słowa i życzenia popłynęły w stronę wszystkich mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. Orkiestra Dęta specjalnie na tę okazję przygotowała wiązankę życzeń i okolicznościowych utworów zaś mamy otrzymały także słodką niespodziankę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na wspólną, majową modlitwę.

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content