Pożegnanie lata, a przywitanie jesieni nie dla każdego jest miłym wydarzeniem. Jednak jest taka miejscowość w naszej gminie, która jesień wita bardzo serdecznie, a ona co roku odpłaca się piękną, słoneczną pogodą. Tak było i tym razem. „Jesień w Borze” w Borównej zgromadziła mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości.

 

Podczas festynu gościliśmy Wójta Gminy Tomasza Gromalę, Radnych Rady Gminy Lipnica Murowana, sołtysów wsi oraz przedstawicieli gminnych organizacji społecznych.

Rodzinna atmosfera zachęcała do zabawy. Najmłodsi mogli wykazywać się sprytem i zwinnością podczas licznych zabaw i konkurencji z nagrodami.

W przygotowanych konkursach uczestniczyli również dorośli, którzy bawili się jak dzieci, a śmiechom publiczności nie było końca.

Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej kierowana przez kapelmistrza p. Adama Sowę. W odnowionym składzie gra jeszcze piękniej o czym świadczyły bisy i liczne brawa uczestników festynu.

Prawdziwie kabaretową biesiadę urządzili „Królewianie” z Królówki, którzy prócz grania i śpiewu zaskakiwali publiczność śmiesznymi ripostami i licznymi dowcipami.

Kiedy zapadł zmrok na scenę wkroczył zespół „Obsesja” z Rzezawy, który już od pierwszych dźwięków muzycznych porwał do zabawy tanecznej zarówno tych młodych jak i starszych uczestników imprezy.

Festynowi towarzyszyły dwie wystawy przygotowane w sali Ośrodka Edukacji w Borównej: pokonkursowa wystawa fotograficzna „Palmowa Lipnica 2013” oraz wystawa staroci przygotowana przez dzieci biorące udział w wakacyjnych zajęciach „Pożyteczne wakacje 2013”. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem i doskonale wpisywały się w jesienny klimat Borównej.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content