Pożegnanie lata, a przywitanie jesieni nie dla każdego jest miłym wydarzeniem. Jednak jest taka miejscowość w naszej gminie, która jesień wita bardzo serdecznie, a ona co roku odpłaca się piękną, słoneczną pogodą. Tak było i tym razem. „Jesień w Borze” w Borównej zorganizowana przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zgromadziła mieszkańców gminy oraz pobliskich miejscowości.

Podczas festynu gościliśmy Przewodniczącego Rady Gminy  pana Stanisława Włodarczyka, Radnych Rady Gminy Lipnica Murowana, sołtysów wsi oraz przedstawicieli gminnych organizacji społecznych.

Rodzinna atmosfera zachęcała do zabawy. Najmłodsi mogli wykazywać się sprytem i zwinnością podczas licznych zabaw i konkurencji z nagrodami. Ogromne zainteresowanie wzbudziło poszukiwanie skarbu przez najmłodszych. Z wypiekami na twarzy i mapą w ręku podążali śladami wskazówek, aby ostatecznie odkryć zakopany słodki skarb.

W przygotowanych konkursach uczestniczyli również dorośli, którzy bawili się jak dzieci, a śmiechom publiczności nie było końca.

Na scenie zaprezentowała się młodzież z Zespołu „Fantazja” z Gnojnika, a tuż po nich wystąpiła gwiazda wieczoru: Zespół „Jorgusie” z biesiada śląską. Artyści w humorystyczny sposób opowiedzieli o życiu, obyczajach i zmianach zachodzących wokół nas. Bawili nie tylko piosenką, ale też satyrą i śląskim dowcipem.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się zorganizowany konkurs „Kolory jesieni”. Fundatorem nagród w konkursie był Sponsor Imprezy – Lewiatan – Delikatesy Zachęta w Lipnicy Murowanej.

Kiedy zapadł zmrok na scenę wkroczył zespół „Boss Band”, który już od pierwszych dźwięków muzycznych porwał do zabawy tanecznej zarówno tych młodych jak i starszych uczestników imprezy.

Życząc pięknej złotej jesieni, zapraszamy na kolejne kulturalne wydarzenia.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content