„Piękna nasza  Polska cała…”- motyw Ojczyzny w literaturze polskiej, to temat przewodni VII konkursu recytatorskiego „Słowem malowane” im. Kazimierza Brodzińskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana, który odbył się 10 października w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury. Na okoliczność przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicy konkursu prezentowali utwory o Ojczyźnie, jej historii, przyrodzie, kulturze, tradycji. Z uwagi na fakt, iż w tym roku w naszej gminie świętujemy jubileusz 700-lecia lokacji Rajbrotu, recytacje traktowały także o tej miejscowości.

Do konkursu zgłosiło się 38 uczestników, których oceniała komisja konkursowa w składzie:

Faustyna Wieciech – poetka, twórca ludowy, Aniela Gromala – plastyk, twórca ludowy, Bernadetta Macheta – instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu 28 października 2018 r. (niedziela) podczas Wieczoru Poetyckiego, na który już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.

Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za piękne recytacje, zaś instruktorom i opiekunom za pomoc i przygotowanie do występów.  

Konkurs recytatorski „Słowem malowane” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura- Interwencje (realizacja projektu pn. 700 lat Lokacji Rajbrotu).

Organizator konkursu: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, współorganizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Lipnicy Murowanej.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content