W sobotę 6 lipca ok. godz. 11:45 na lipnickim rynku zatrzyma się kilkadziesiąt zabytkowych samochodów uczestniczących w międzynarodowym rajdzie KRAK. Przez pół godziny będzie można oglądać niezwykłe pojazdy oraz robić pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających w tym dniu Gminę Lipnica Murowana do udziału w przedsięwzięciu.

Międzynarodowy Rajd KRAK w 2014 roku jest VII rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Rajd organizowany jest przez grupę pasjonatów pojazdów zabytkowych z Koła Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Krakowskiego. Po raz pierwszy rajd odbył się w 1974 i jedynie z przerwą w okresie stanu wojennego rozgrywany jest do dziś. Łatwo wiec policzyć, że to Jubileuszowy 40 Rajd KRAK. Rajd od kilku lat jest zgłaszany do Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych FIVA i corocznie gości uczestników z zagranicy.

Samochody biorące udział w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych (MPPZ) podzielone są na cztery grupy wiekowe, i tak auta wyprodukowane: do 1945 r. to gr. I , do 1960 r. – gr. II, do 1970 – gr. III i gr. IV- po 1970 r. i mające minimum 30 lat. Zgodnie z przepisami FIVA pojazd zabytkowy to pojazd minimum trzydziestoletni.

rajd plakat GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content