Kolejny już raz mieszkańcy Krakowa i przebywający tam turyści mieli okazję podziwiania kolorowych, lipnickich palm wielkanocnych. Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej wraz z Hotelem Polskim „Pod Białym Orłem” byli organizatorami niezwykłego, przyciągającego wzrok wydarzenia – eventu „Lipnickie Palmy w Krakowie”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rajbrocie wraz z opiekunami oraz przygrywającą kapelą ludową przemierzali krakowskie uliczki i Rynek Główny, by promować naszą bogatą kulturę i niespotykane nigdzie indziej palmy wielkanocne, od dziesiątek lat przygotowywane wedle tradycji przodków. Było muzycznie, regionalnie i kolorowo. Choć pogoda nie rozpieszczała barwny, rozśpiewany korowód kierował na siebie spojrzenia zachwyconych mieszkańców i gości.

Gorące podziękowanie kierujemy w stronę Hotelu Polskiego „Pod Białym Orłem” za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i serdeczną gościnę.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content