Starostwo Powiatowe w Bochni w drugi weekend września zaprasza na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”, w tym roku wypadający w dniach 8 i 9 września. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu.

W tegorocznym programie można znaleźć aż 45 punktów. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy. Na wszystkich, którzy w ten weekend zdecydują się odwiedzić Powiat Bocheński,  będzie czekać wiele niecodziennych atrakcji. Będzie można m.in. odkryć tajemnicę Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, przenieść się w odległe stulecie za sprawą trasy multimedialnej bocheńskiej Kopalni Soli, podziwiać piękne okazy w Muzeum Motyli czy obejrzeć ruiny na co dzień niedostępnego Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego, ale także odwiedzić lokalne winnice, czy podglądnąć staropolską kuchnię.  W programie znajdują się również wykłady, wystawy, gry terenowe, wycieczki szlakiem pomników historii czy spacery po ciekawych miejscach.

Gmina Lipnica Murowana zaprasza na:

zwiedzanie kościoła św. Leonarda (sobota w godz. od 9.00 do 17.00, niedziela w godz. od 13.00 do 17.00; wejścia z przewodnikiem, ostatnia grupa o godz. 16.30),

zwiedzanie Izby Regionalnej (sobota i niedziela w godz. od 14.00 do 17.00),

spacer na Kamienie Brodzińskiego (zbiórka na parkingu obok Gospody pod Kamieniem w Lipnicy Górnej w sobotę o godz. 11.30, a w niedzielę o godz. 13.30),

spacer po Lipnicy (zbiórka przy rynku obok pomnika króla Władysława Łokietka w sobotę o godz. 10.00, a w niedzielę o godz. 15.00 i 17.00).

W sobotę 8 września zapraszamy na plac pod Kominem, gdzie wspólnie będziemy świętować 770 urodziny Kopalni Soli Bochnia, od godz. 16.00 przewidziano animacje dla dzieci oraz koncert jednej  z legend polskiego rocka – TRUBADURÓW. Natomiast na dziedzińcu Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni wystąpi światowej sławy muzyk Daryl Stodes &Friends.

Nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony, gdyż wspólnie z hotelami przygotowano ofertę specjalną czyli 25 % zniżki na pobyt w Hotelu Kasztel i Hotelu Nowa Bochnia oraz 20 % zniżki na smaczne przekąski w wybranej restauracji lub cukierni: Ciachomania, Chantilia, Da grasso, Restauracja Panorama i Gospoda „Pod Kamieniem”.

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło WEEKEND Z ZABYTKAMI.

Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl

Serdecznie zapraszam na kolejną edycję weekendu z zabytkami, będzie historycznie, muzycznie, artystycznie i sportowo. To czas, kiedy nie tylko mieszkańcy mogą sobie przypomnieć jak wyjątkowym regionem jesteśmy, ofertę skierowaliśmy również do osób z zewnątrz, a to dzięki współpracy z hotelami, restauracjami czy kawiarniami, które zaoferowały rabaty. Po prostu warto w ten weekend odwiedzić bocheńszczyznę  – mów Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Wszystkich miłośników zabytków, odkrywców tajemnic i pięknych widoków którzy odwiedzą bocheńszczyznę zapraszamy na „Muzyczne zakończenie weekendu z zabytkami”. Tym razem spotkamy się w Parku Rodzinnym Uzbornia w niedzielę 9 września  od godz. 15.00.
Na początek na scenie Amfiteatru zaprezentują się uczniowie szkoły muzycznej z Mikluszowic.  Następnie trening fitness dla każdego poprowadzi charyzmatyczna Anna Adamczyk  z Barbell Club Bochnia . Trening będzie otwarty więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w aktywne popołudnie.

Kolejny punkt programu to spotkanie z himalaistami Sylwią Bajek i bochniakiem Szczepanem Brzeskim ta urocza para  zaprowadzi nas do świata wspinaczki górskiej, opowie o tym jak zacząć chodzić po górach i jak skompletować ekwipunek .

Wieczorny program rozpocznie koncert Orkiestry  Dętej z Baczkowa (godz. 18:30) z którymi zaśpiewają Monika Polak, Justyna Janik oraz co jest niespodzianką mieszkający w USA Daryl Strodes, i mieszkający w Bochni Robert Mastalerz – wokalista zespołu 4Szmery, ale żeby nie było tak ostro to na akordeonie Grzegorz Kukuła zagra tango.

Następnie wystąpią gwiazdy wieczoru – aktorzy znani  ze szklanego ekranu, ostatnio występujący w programie Twoja TWARZ Brzmi Znajomo – Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska, Barbara Melzer, Bilguun Ariunbaatar i Artur Chamski. Artyści wcielą się w gwiazdy polskiej i światowej estrady i zaprezentują kilkanaście znanych utworów takich artystów jak  m.in. Prince, Cher, Sabrina, Izabela Trojanowska czy Psy.  Ten wyjątkowy dzień zakończymy widowiskowym projektem ogniowo pirotechnicznym  „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego teatru Ulicznego .

W tym roku ze względu na inne niż dotychczas miejsce zmieniłyśmy także formułę wydarzenia, jest wiele warsztatów, zajęć, czy spotkań z ciekawymi ludźmi  które mamy nadzieję zachęcą zarówno młodych jak i trochę większych mieszkańców. Będzie wspaniały występ bliskiej naszym sercom bo z powiatu bocheńskiego niesamowitej orkiestry z Baczkowa, która coraz bardziej wspina się po szczeblach muzycznej kariery , mamy też gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które przeniosą nas na światową estradę -mówią organizatorki Sabina Kierepka i Katarzyna Hamuda.

Wszyscy, którzy pojawią się na Uzborni mogą wziąć udział w warsztatach z rysowania i malowania dla najmłodszych, które poprowadzi Kinga Magdoń z Pracowni artystycznej RERUM. W świat ręcznie zdobionej ceramiki dekoracyjnej zaprowadzi nas pracownia MARCO z Wiśnicza, która poprowadzi warsztaty ceramiczne. Sztukę szydełkowania i szycia maskotek zgłębimy dzięki grupie Małopolanki tworzą być kobieta z pasją.

Pokaz wizażu i porady wizażystki to zobaczymy na stoisku Drogerii Kamelia. Tam również będą zniżki, rabaty i próbki kosmetyków. Na każdą z pań, która się pomaluje na stoisku drogerii będzie czekał fotograf – Katarzyna Piszczek ze stoiskiem profesjonalnej fotografii studio.pl, która zaprezentuje również fotografię podwodną.

Wartościową wiedzą o treningach podzielą się trenerzy BarbelClub Bochnia, Anna Adamczyk, Daniel Bibro i Jakub Leśniak. Odżywianie, plany treningowe, porady dietetyczne, ćwiczenia, o tym wszystkim będzie można porozmawiać z trenerami z Barbella. Prowadzone tam będą także zajęcia sportowe dla dzieci.

Już od samego początku najmłodszym uczestnikom imprezy będą towarzyszyć konkursy, malowanie twarzy, pokaz gigantycznych baniek mydlanych czy spotkanie z klaunem na szczudłach.

Pasjonatów zdrowego odżywiania zapraszamy na stoisko Restauracji Zalesie, która poprowadzi konsultacje w zakresie cateringu dietetycznego,  będzie można również skosztować ich produktów, a dużą dawkę przygody zapewni dmuchana, wysoka na 8 metrów, ścianka wspinaczkowa. Będziemy mogli również wesprzeć nasze kochane zwierzaki, a to dzięki zbiórce środków na działalność Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom, które zawita ze zdjęciami swoich pupili.

Niedziela to niesamowita okazja by oprócz niebanalnych doznań, dostarczyć sobie odrobinę adrenaliny, wiele uśmiechu,  radości i niecodziennych przeżyć.

Program:

15.00 Jesienny koncert  uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach

16.00 Trening Fitness dla każdego z Barbell Klub Bochnia

17.00 Himalaje dla każdego – jak przygotować się do trekkingu i wyprawy – spotkanie z himalaistami Sylwią Bajek i Szczepanem Brzeskim

18.30 Koncert Orkiestry Dętej BACZKÓW – zbiórka na nową płytę

19.45  Stars & Hits – projekt muzyczny w wykonaniu Agnieszki Włodarczyk, Kai Paschalskiej,  Barbary Melzer, Bilguuna Ariunbaatar i Artura Chamskiego.

21.00 Widowisko ogniowo-pirotechniczne „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego.

 

Serdecznie zapraszamy do Powiatu Bocheńskiego, skarbnicy możliwości i kopalni wrażeń.

muzyczne 2018 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content