W niedzielę, 26 października 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury odbył się kolejny zorganizowany wraz z Gminną Biblioteką Publiczną Wieczór Poetycki. Tym razem przedsięwzięcie utrzymane było w jesiennym klimacie. Zarówno dekoracja, utwory poetyckie oraz muzyczne nawiązywały do tej melancholijnej i nastrojowej pory roku.

W trakcie wieczoru dla wszystkich przybyłych gości zaprezentowali się laureaci III Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana. Konkursowe przesłuchania miały miejsce 15 października  w obecności  komisji artystycznej: Faustyny Wieciech – autorki tekstów i poetki z Lipnicy Górnej, Agnieszki Żołny-Zdunek – dyrektora GDK w Lipnicy Murowanej oraz Beaty Sowy – kierownika GBP w Lipnicy Murowanej. Po wysłuchaniu 27 występów: 9 w kategorii Szkoła Podstawowa klasy I-III, 12 w kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV-VI oraz 6 w kategorii Gimnazjum jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

I MIEJSCE dla Eryka Zięcia (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

II MIEJSCA dla Emilii Horyń (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

III MIEJSCE dla Joanny Suder ( Zespół Szkół  w Rajbrocie)

oraz DWA RÓWNORZEDNE WYRÓŻNIENIA dla Małgorzaty Trojan (Zespół Szkół w Rajbrocie) i Natalii Liszki (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

I MIEJSCE dla Małgorzaty Mulki (Zespół Szkół w Rajbrocie)

II MIEJSCE dla Aleksandry Bakalarz (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

III MIEJSCE dla Karoliny Jonik (Zespół Szkół w Rajbrocie)

oraz DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓZNIENIA dla Nikoli Maciejowskiej (Zespół Szkół w Rajbrocie) i Emilii Krzywdy (Świetlica Wiejska w Lipnicy Górnej)

W KATEGORII GIMNAZJUM KLASY I-III

I MIEJSCE dla Jana Kopra (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

II MIEJSCE dla Natalii Gajec (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

III MIEJSCE dla Aleksandry Matlęgi (Zespół Szkół w Rajbrocie)

oraz WYRÓŻNIENIE dla Katarzyny Paproty (Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej)

Nagrody w konkursie ufundowali: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Gminny Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

W popołudniowym spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, radni Rady Gminy w Lipnicy Murowanej, instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni – Bernadeta Macheta, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej – Beata Pajor, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej wraz z prezes Marią Lubańską oraz mieszkańcy gminy Lipnica Murowana.

W czasie popołudniowego spotkania mieliśmy okazję wysłuchania recytacji wierszy Faustyny Wieciech oraz Krystyny Twardosz – rodzimych autorek, których poezja również opisuje tą wielobarwną choć wydawać by się mogło że czasami smutną porę roku.  Wśród jesiennych melodii znalazły się z kolei przeboje polskich artystów: „Wspomnienie” Czesława Niemena, „Koncert jesienny na dwa świerszcze” Magdy Umer czy „Dzień w kolorze śliwkowym” w wykonaniu Janusza Radka. Na wstępie zabrzmiała „Jesień” z „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego. Na przybyłą publiczność czekały przygotowane niespodzianki. Pierwszą z nich były  liście z cytatami i tytułami jesiennych wierszy i piosenek, wśród których znajdowały się dwa szczególne, wygrywające upominek muzyczny. Druga to wspólny śpiew piosenki Piotra Szczepanika „Goniąc kormorany”.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne tak klimatyczne spotkania. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content