W niedzielę 27 sierpnia miało miejsce, organizowane przez Starostwo w Bochni oraz Stowarzyszenie Artystyczna Dolina Raby, Powiatowe Święto Plonów podczas którego rolnicy dziękowali za zebrane plony. Całość rozpoczęła Msza św. w Bazylice św. Mikołaja, po której dalsza część uroczystości przeniosła się na bocheński rynek.

W odbywającym się w tym dniu konkursie na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy wzięły udział dwie reprezentacje gminy Lipnicy Murowana: Sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu, które finalnie otrzymało nagrodę za udział oraz Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, który zdobył II miejsce, ustępując najwyższego stopnia podium jedynie Kołu Gospodyń Wiejskich „Kobylanki” z Kobyla.

Ze wspaniałą degustacją potraw regionalnych w Bochni reprezentowało nas także, wspomniane już wcześniej, Koło Gospodyń Wiejskich z Rajbrotu. Panie przygotowały mnóstwo pyszności i smakołyków, których z największą ochotą kosztowali goście oraz publiczność.

W wydarzeniu wzięli także udział: Wójt Gminy Lipnica Murowana – Pan Tomasz Gromala, Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Murowana – Pan Damian Gaża, sołtys Rajbrotu – Pani Bożena Maciejowska, sołtys Lipnicy Górnej – Pan Krzysztof Przybyłko oraz dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej – Pani Agnieszka Żołna-Zdunek, która w tym dniu tworzyła także trzon komisji artystycznej oceniającej wieńce żniwne.

Naszym reprezentacjom serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z bocheńskich uroczystości.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content