W sobotę 9 maja na placu zabaw „Łokietkowy Ogród” w Lipnicy Murowanej odbył się  piknik organizowany w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Do wspólnej zabawy pod hasłem „Spotkajmy się w Łokietkowym Grodzie” zaprosili: Wójt Gminy Lipnica Murowana, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej.

Pierwsza cześć została przygotowana przez Przedszkole Samorządowe w Lipnicy Murowanej. Dla przybyłych dzieci i gości przedszkolaki zaprezentowały „Legendę o założeniu Lipnicy”. Były wspólne zabawy, tańce, konkursy – również z udziałem rodziców i osób dorosłych. Blok zakończyły występy absolwentów Szkoły Muzycznej I stopnia z Lipnicy Murowanej.

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej przygotował drugą część gier i atrakcji dla najmłodszych. Dzieciaki z ogromnym zapałem pokolorowały królewskie korony i diademy, by następnie udekorować nimi swoje głowy. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat gminy oraz słynnych na cały świat lipnickich palm odpowiadając na przygotowane wcześniej, quizowe pytania. Wielką radość sprawiły im także biegi, zabawa w kolory, przeciąganie liny czy skoki w workach. Na zakończenie wspólnych harców każdy otrzymał pamiątkową książeczkę zaś w międzyczasie wszyscy kosztowali słodkich łakoci.

Gościem specjalnym sobotniego popołudnia był Łukasz Mrożek, którego wieloletnią pasja są rajdy samochodowe. Uczestnicy mieli okazję rozmowy z kierowcą, obejrzenia wnętrza auta, a także krótkiej przejażdżki. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content