Kolejna „Jesień w Borze” za nami. W tym roku przedsięwzięcie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej bowiem napisany przez Gminny Dom Kultury w  Lipnicy Murowanej projekt pn. Organizacja imprezy „Jesień w Borze” i zakup sprzętu do wykorzystania w działalności kulturalnej GDK został pozytywnie rozpatrzony i otrzymał dofinansowanie.

Niedzielne popołudnie rozpoczął blok zabaw dla dzieci, które z wielką ochotą wzięły udział w grach i konkursach. Były zabawy z chustą animacyjną, kolorowymi balonikami, zgadywanki, quiz o gminie, malowanie twarzy, wspólne tańce . Śmiechom i radości nie było końca. Na zakończenie uczestnicy otrzymali upominki.

Dla wszystkich przybyłych Grupa Obrzędowa „Górzanie” z Lipnicy Górnej przygotowała program pełen melodyjnych piosenek oraz skeczy.

W czasie jesiennej imprezy trwała promocja produktu tradycyjnego pochodzącego z gminy Lipnica Murowana – herbaty lipowej „Lipnickiej lipiny”. Publiczność mogła wziąć udział w warsztatach pn. „Od kwiatu lipowego do zdrowia szlachetnego”, które zostały przeprowadzone w sali Ośrodka Edukacji w Borównej oraz degustacji herbaty z tradycyjnym pszczelim miodem lub sokiem malinowym. Dodatkowo każda osoba na pamiątkę otrzymała pudełeczko pełne lipowego suszu oraz słoiczek miodu do kosztowania w czasie coraz już dłuższych wieczorów.

Podczas przedsięwzięcia miało także miejsce ogłoszenie wyników konkursu na logo „Lipnickiej lipiny” oraz wręczenie nagród i dyplomów. Konkursowe prace oceniała komisja artystyczna w składzie:

– Katarzyna Łagosz – przedstawiciel Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”, przewodnicząca

– Anna Polinierska – plastyk

– Ks. Zbigniew Kras – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej

Uczestnikami konkursu były osoby zamieszkujące obszar Lokalnej Grupy  Działania „Na Śliwkowym Szlaku”. Pierwsze miejsce zajęła Monika Nawrocka z Iwkowej. Równorzędne trzy wyróżnienia otrzymali: Paulina Rębilas  z Rajbrotu, Natalia Wrona z Rajbrotu oraz Tomasz Włodarczyk  z Lipnicy Górnej. Przygotowana pokonkursowa wystawa prac na logo „Lipnickiej lipiny” cieszyła się zainteresowaniem ze strony gości.

Z kolei producenci miodów tradycyjnych z obszaru LGD prezentowali swoje słodkości, zachęcali do ich smakowania oraz podkreślali lecznicze i zdrowotne właściwości miodu.

Na „Jesień w Borze” przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Bocheńskiego – Jarosław Marzec, Wójt Gminy Lipnica Murowana – Tomasz Gromala, Sekretarz Gminy – Danuta Musiał,  radni Rady Gminy Lipnica Murowana oraz sołtysi.

Z niezwykle ciepłym przyjęciem spotkał się koncert bardzo licznej, bo prawie pięćdziesięcioosobowej Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej. Młodsi i starsi wykonali wiele energicznych, także współczesnych utworów, których aranżacje zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Zespół muzyczny „Galaxis” znanymi i wpadającymi w ucho piosenkami porwał do wspólnej zabawy przybyłą publiczność, która wspaniale bawiła się na festynie pod gwiazdami.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH DZIAŁANIA 413 WDRAŻANIE LOKALNYCH STRATEGII ROZWOJU OBJĘTEGO PROW NA LATA 2007-2013.

Publikacja62 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content