W niedzielę 17 marca gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Lipnicy Murowanej wraz z nauczycielami i panią dyrektor  – Danutą Szot, pracownikami Gminnego Domu Kultury oraz Młodzieżową Kapelą Ludową wyruszyli do Krakowa na corocznie organizowany event „Lipnickie palmy w Krakowie”. Partnerem tego cieszącego się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Krakowa jak i odwiedzających go turystów wydarzenia był Hotel Polski „Pod Białym Orłem”.

Po pokazie strojenia w Zaułku Czartoryskich palmowy pochód wyruszył ulicą Floriańską w stronę Krakowskiego Rynku. Kolorowe palmy oraz pięknie grająca i śpiewająca kapela ludowa przyciągały i cieszyły oczy przechodniów. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza, obok którego zatrzymali się na dłuższą chwilę zgromadziła się spora grupa widzów, której młodzież rozdawała ulotki zapraszające na 55 Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej.

Kolejny raz Lipnica promowała w Krakowie swój dorobek kulturalny. Miejmy nadzieję, że duże zainteresowanie lipnickimi palmami  przyczyni się do przyjazdu w samą Niedzielę Palmową jeszcze większej rzeszy turystów.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content