Kolorowy, bajkowy ale przede wszystkim pełen zabawy i uśmiechu był drugi tydzień wakacyjnej akcji organizowanej przez Gminny Dom Kultury na świetlicach wiejskich. Tegoroczne hasło – „Zagrajmy w kolory” było strzałem w dziesiątkę i zmobilizowało uczestników zarówno do kreatywnej pracy jak i zabawy.

Choć królowały kolory: zielony, żółty i czerwony to w czasie zajęć nie brakowało innych barwnych akcentów. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i nieukrywaną ochotą brały udział w proponowanych formach spędzania wolnego czasu. Były więc warsztaty: plastyczne, techniczne, manualne, ceramiczne, bibułkarskie, kulinarne. Nie brakowało zabaw na świeżym powietrzu, gier i zabaw integracyjnych, wspólnych śpiewów i tańców, spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Zdecydowanie kulminacyjnym punktem była wycieczka. Gminny Dom Kultury w czasie wakacyjnych spotkań realizował bowiem program pn. Przyjemne i pożyteczne czyli kolorowa podróż do sali zabaw i kina połączona z programem profilaktycznym „Uzależnieniom mówimy NIE!” dofinansowany przez Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej. Jego celem były m.in.: profilaktyka uzależnień narkotykami, alkoholem, nikotyną, „dopalaczami”, integracja uczestników zapobiegająca wykluczeniu społecznemu, promocja zdrowego stylu życia, uczestnictwo w barwnej podróży do krainy zabaw i animowanego świata bajkowych bohaterów. W środę 15 lipca dzieci wybrały się więc do sali zabaw „Lililand” oraz kina „Planeta” w Brzesku. Szaleństwom w kolorowym „Lililandzie” nie było końca. Baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tunele, dmuchane zamki, trampolina to tylko niewielka część atrakcji, która czekała na spragnionych wrażeń uczestników. Z kolei animowany film pt. „W głowie się nie mieści” wprowadził dzieci w świat pełen uczuć  i emocji. Prelekcja pn. „Uzależnieniom mówimy NIE!” była pożytecznym dopełnieniem tego wyjątkowego dnia.

Kolejne dwutygodniowe wakacyjne spotkanie dopiero za rok. My jednak serdecznie zapraszamy na świetlice wiejskie gdzie ciągle dzieje się coś ciekawego i gdzie podczas wspólnej zabawy tak miło płynie czas. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content