Wszystko co dobre szybko się kończy. Niestety nadszedł też czas na zakończenie ferii zimowych oraz powrót do szkoły. Jednak w czasie drugiego tygodnia wypoczynku na świetlicach naprawdę dużo się działo. Zajęcia realizowane na świetlicach z terenu gminy Lipnica Murowana cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, a proponowane formy spotkań przypadły do gustu małym odkrywcom. Poznawanie kontynentów, które było tegorocznym hasłem przewodnim nie tylko pozwoliło na przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale też na spędzenie go w sposób pożyteczny.

 

ŚWIETLICA W BORÓWNEJ

Europejski kontynent w czasie drugiego tygodnia ferii dalej poznawali uczestnicy z Borównej. Pięknie wyklejone, kolorowe flagi państw ozdobiły kolejną gazetkę ścienną Ośrodka Edukacji. By zaznaczyć swoją obecność oraz pracę na świetlicy dzieci wykonały pamiątkową tablicę ze swoimi autografami. W czasie zajęć manualnych powstawały przedmioty i ozdoby z makaronu, papieru, bibuły. Na scenie stanęła wysoka, zbudowana z pudełek wieżą Eiffla, pod którą odbył się oczywiście francuski pokaz mody. Polskim akcentem spotkań były smakowite, pieczone z ziołami i aromatycznymi przyprawami ziemniaki.

ŚWIETLICA W LIPNICY MUROWANEJ

Na świetlicy w  Lipnicy Murowanej w drugim tygodniu ferii dalej panował mroźny, arktyczny klimat. By jednak choć na chwilę ocieplić atmosferę uczestnicy brali udział w szeregu zajęć warsztatowych, które uatrakcyjniły ich spotkania. Nie zabrakło więc wykonywania kwiatów z bibuły, które idealnie przydadzą się do wystrojenia palm na Niedzielę Palmową. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dziewczynek ale i chłopców cieszyło się tkanie. Dzieci pięknie przyozdobiły również wielkanocne pisanki, które będą zdobiły ich stoły w czasie świąt. Zaś warsztaty plastyczne były stałymi elementami codziennych zajęć.

ŚWIETLICA W LIPNICY GÓRNEJ

Już całkiem dobrze Amerykę Północną, jej mieszkańców oraz charakterystyczne miejsca i budowle znają mieszkańcy Lipnicy Górnej. Wiele akcentów kowbojskich i indiańskich pojawiło się w czasie zajęć plastycznych, manualnych oraz zabaw integracyjno-ruchowych. Dzieci z zapałem wykonywały powierzone im zadania. Powstało wiele prac plastycznych, również o tematyce zimowej, wybudowany został indiański szałas, a wnętrze świetlicy ozdobiły bibułowe kwiaty oraz kolorowe gazetki ścienne. Ciekawym dodatkiem była projekcja edukacyjnych filmów.

ŚWIETLICA W LIPNICY DOLNEJ

Czarny Kontynent przez dwa tygodnie poznawali uczestnicy zajęć organizowanych w Lipnicy Dolnej. Kolorowa Afryka pełna śpiewu, rytmicznych melodii, jej czarnych mieszkańców odkryła przez dziećmi wiele nieznanych dotąd ciekawostek i odległych, egzotycznych miejsc. Nie zabrakło również warsztatów ceramicznych, wzbudzających wiele emocji i śmiechu zabaw integracyjnych oraz konkursów, które wszyscy uwielbiają. Ogromną uciechę sprawiło wszystkim wspólne grillowanie. W końcu nie ma to jak kawałek lata w czasie wciąż zimowej pory.

ŚWIETLICA W RAJBROCIE

Świetlica w Rajbrocie oprócz obowiązkowego poznawania odległej Australii organizowała wiele ciekawych i tematycznych zajęć , które spotkały się w wielką aprobatą uczestników. W trakcie warsztatów piekarskich powstały wielkanocne kurczaki. By zaakcentować zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkiej Nocy dzieci wykonały i ozdobiły papierowe koszyczki. Zimowy Turniej Tenisa Stołowego wyłonił najlepszych graczy z terenu gminy. Na zakończenie dwutygodniowych spotkań miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych na czas zimowego wypoczynku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe, zawody sportowe i warsztaty.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content