Nie wiadomo kiedy minął drugi tydzień wakacyjnej Akcji Lato z Gminnym Domem Kultury. Piękny czas, pełen pozytywnych wrażeń i emocji, donośnego śmiechu i nowych doświadczeń! Dzieci brały udział w wielu ciekawych i wyjątkowych wydarzeniach, wyprawach, zajęciach zorganizowanych przez opiekunów. Jednym z nich były warsztaty robienia pizzy, na które to zaprosiła nas Pani Urszula Włodarczyk – właścicielka Pizzerii Torino w Lipnicy Murowanej. Mali kucharze, w odpowiednich strojach i stosownie przygotowani poznawali tajniki wyrobu pizzy, sami też komponowali swoje wypieki, by w końcu delektować się ich wspaniałym smakiem. Szczęśliwi, z pełnymi brzuchami i nową wiedzą podziękowaliśmy za solidną porcję wiedzy, cudowną gościnę, dobre serce i tyle smakowych doznań.

Intersująca i pouczająca była także wycieczka z przewodnikiem na XV-wieczny zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Podczas tej wyprawy niezwykłym przeżyciem był udział uczestników w warsztatach alchemicznych. W tajemniczej scenerii wiśnickiego zamku dzieci i młodzież przeniosły się do czasów, w których alchemia była sztuką niemal magiczną. Warsztaty składały się z historycznej pogawędki połączonej z  „wybuchowymi” doświadczeniami, gdzie  uczestnicy samodzielnie przeprowadzili eksperymenty. Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki realizacji programu profilaktycznego „Ruch to zdrowie – każde dziecko wam to powie” wpisującego się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Uczestnicy na świetlicach brali również udział w pogadankach profilaktycznych i innych zajęciach traktujących o zdrowym stylu życia.

Wszystkim którzy spędzili z nami te niesamowite dwa tygodnie dziękujemy za zaangażowanie, chęć do działania i mnóstwo miłych wspomnień, które jeszcze przez długi czas będą nam towarzyszyć.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych świetlic:

ŚWIETLICA WIEJSKA W BORÓWNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY DOLNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY GÓRNEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W LIPNICY MUROWANEJ

ŚWIETLICA WIEJSKA W RAJBROCIE

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content