W pięknej, malowniczej scenerii, wśród zieleni drzew oraz śpiewu ptaków już po raz czwarty odbyła się Lipnicka Majówka. Urokliwe miejsce, w którym znajduje się kapliczka  –  lasek przy Potoku Piekarskim zachęca wiernych do oddawania czci Matce Bożej, zwłaszcza w miesiącu maju.

Mieszkańcy oraz przybyli na nabożeństwo goście odśpiewali Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne wraz z Zespołem Obrzędowym „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespołem Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Grupą „Razem” z Lipnicy Murowanej, Grupą „Impresja” z Lipnicy Dolnej. Muzycy z Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej zagrali pieśni na uwielbienie Maryi, zaś w drugiej części nie zabrakło marszów okolicznościowych oraz obowiązkowego „Sto lat” dla wszystkich mam, które wkrótce obchodzą swoje święto. Oprócz płynących prosto z serc życzeń panie otrzymały również skromne upominki.  

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej oraz zespoły i grupy obrzędowe z terenu gminy.

Dziękując za przybycie oraz wspólną modlitwę już dziś zapraszamy Państwa na kolejne spotkania z Maryją, zwłaszcza w tak wyjątkowym miejscu. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content