Muzyka łączy pokolenia. Dowodem tego był I Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej KORAL SONG pod honorowym patronatem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, który odbył się 5 czerwca 2016 roku w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Na to niezwykłe wydarzenie przybyło mnóstwo osób, zarówno dzieci, młodzieży, rodziców oraz dziadków. To prawdziwe święto dzieci, a Lipnica Murowana na jeden dzień stała się muzycznym grodem najmłodszych.

Nie od dziś wiadomo, że piosenki mają ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci i ich wrażliwości. Dlatego też w miesiącu szczególnie poświęconym dzieciom to dla nich zorganizowano przegląd mający na celu promowanie polskiej piosenki, wartościowej literacko, artystycznie i wychowawczo. To także doskonały sposób na odkrywanie młodych talentów i spotkań instruktorów muzycznych.

Zmagania młodych wykonawców oceniała komisja konkursowa w składzie:

Magdalena Sobczak – muzyk, wokalistka zespołu „Nazaret”,

Mieczysław Kędra – muzyk, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie,

Kamil Grabarz – wokalista zespołu „The Jaggers”.

Wydarzenie to miało również na celu promowanie walorów krajobrazowych Lipnicy Murowanej, która w tym roku obchodzi 690 lecie swego istnienia.

Wójt Gminy Tomasz Gromala serdecznie pogratulował nowego przedsięwzięcia, dzięki któremu dzieci mają okazję zaprezentować swój dorobek artystyczny i wymienić się doświadczeniami po czym wręczył wykonawcom dyplomy, nagrody oraz statuetki Grand Prix „Koral song”.

Cieszymy się ogromnie, że na Festiwal zgłosiło się bardzo dużo dzieci z różnych zakątków Małopolski i wierzymy że za rok znów się spotkamy.

PROTOKÓŁ – 1 FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI DZIECIĘCEJ KORAL SONG

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content