„Gdzie kamień przez diabła rzucony,
tam królują buki i klony.
Gdzie święty w kapliczce przysiadł,
Moje serce tęskni dzisiaj…”

 

Gmina Lipnica Murowana wraz z Gminnym Domem Kultury otwiera cykl wycieczek pieszych  pn. „LIPNICKIE SZLAKI”. Na najbliższą zapraszamy  już 29 maja (sobota). Trasa:  Lipnica Murowana  –  Iwkowa – wieża widokowa na „Szpilówce”.

Będzie to znakomita okazja do bliższego zapoznania się z najpiękniejszymi miejscami, historią, znanymi postaciami i przyrodą naszego regionu. Spotkamy się na lipnickim rynku, pod pomnikiem św. Szymona, skąd udamy się na spacer, podczas którego zwiedzimy najważniejsze zabytki Lipnicy, w tym kościół św. Leonarda z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie wkroczymy na  historyczny „Szlak węgierski”, gdzie wędrować będziemy drogą pokonywaną przed wiekami przez kupców, wszelkiej maści poszukiwaczy przygód oraz… naszych dawnych władców. Maszerując wspaniałymi pogórzańskimi lasami w majowej szacie, dotrzemy do „Krzyża powstańców styczniowych” i na szczyt Szpilówki, aby z wieży widokowej podziwiać najpiękniejsze panoramy widokowe w okolicy. Powrót do rynku w Lipnicy poprowadzony będzie „ścieżkami partyzanckimi”, a spacer zakończymy pod „Dworem Ledóchowskich”, wspominając św. Urszulę w dniu jej wspomnienia liturgicznego.

Startujemy o godzinie 11.00; długość trasy 10 km; wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK o/Bochnia. Koszty uczestnictwa: bilet wstępu do kościoła św. Leonarda.

pttkplakat GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content