W środę 23 czerwca  w przeuroczym Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej wzięła udział w finale 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY. To trzydniowe wydarzenie (23-25 czerwca), jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest to najbardziej prestiżowa i największa cykliczna impreza amatorskiego ruchu muzycznego.

Wieczorem tego dnia, zgromadzona w Miasteczku Galicyjskim publiczność, rodzice i rodziny naszych zdolnych muzyków, mieszkańcy Lipnicy wraz z pracownikami Gminnego Domu Kultury, gorąco dopingowali występ Orkiestry, która spośród wszystkich prezentujących się w tym dniu zespołów, zdobyła największy aplauz i podbiła serca oglądających.

To była piękna, muzyczna uczta. Ponieważ Festiwal trwa jeszcze dwa dni i na wyniki będziemy musieli trochę poczekać,  już dzisiaj składamy serdeczne gratulacje całemu Zespołowi na ręce kapelmistrza – Adama Sowy i życzymy dalszych sukcesów! Specjalnie dla Państwa nagraliśmy cały program koncertowy i już wkrótce udostępnimy go na kanale youtube. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content