Pastuszkowe Kolędowanie na trwałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych dorocznych imprez folklorystycznych, mających na celu kultywowanie i upowszechnianie ludowych tradycji kolędniczych. W dniach 25 i 26 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbyły się  23. Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych, w trakcie których zaprezentowało się 29 zespołów (19 dziecięcych i 10 młodzieżowych) z 3 województw .
W sobotę 25 stycznia 2020 roku Dziecięca Grupa Kolędnicza „PASTUSZKI” i  Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „TRZEJ KRÓLOWIE”, działające przy Świetlicy Wiejskiej w Rajbrocie, wzięły udział  w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Chłopcy zostali tam zakwalifikowani dzięki zdobyciu I miejsc podczas 38. Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”.

Za kolędowanie w Podegrodziu otrzymali: II miejsce w kategorii grup dziecięcych i III miejsce w kategorii grup młodzieżowych oraz nagrody finansowe i upominki rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content