PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE na trwałe już wpisało się w kalendarz najważniejszych dorocznych imprez folklorystycznych, mających na celu kultywowanie i upowszechnianie ludowych tradycji kolędniczych. W dniach 27 i 28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbyły się  27. Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w trakcie, których  zaprezentowało się  39 grup kolędniczych (w tym 24 dziecięcych i 15 młodzieżowych) z 4 województw.
W sobotę  27 stycznia Dziecięca Grupa Kolędnicza „Pastuszki” ze Świetlicy Wiejskiej w Rajbrocie, dzięki nominacji otrzymanej podczas 42. Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”, wyruszyła do Podegrodzia i wzięła udział  właśnie w tym wydarzeniu.

Za kolędowanie w Podegrodziu chłopcy otrzymali  zaszczytne II miejsce w kategorii grup dziecięcych, nagrodę finansową i upominki rzeczowe. Cieszy fakt, iż byli jedyną grupa reprezentującą naszą gminę i jedną z trzech reprezentujących powiat bocheński. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy wielu kolejnych.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content