Niezwykle szybko minęły dwa tygodnie zorganizowanych przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej „Wakacji z kulturą”. Na świetlicach wiejskich wiele się działo! Zabawom i pomysłom nie było końca. Były warsztaty, gry, konkursy, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu, obieranie lipiny, ogniska.

Na zajęciach powstawały piękne i kolorowe prace oraz fantazyjne kompozycje. Połączenie przyjemnego z pożytecznym doskonale sprawdziło się w czasie tych dwóch niezwykłych tygodni.

Gminny Dom Kultury realizował także projekt pn. W świecie dinozaurów i dziecięcych zabaw – wakacyjny wypoczynek połączony z programem profilaktycznym „Nałóg to Twój wróg!” dofinansowany przez Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej. Jego celem była m.in. profilaktyka uzależnień, promocja zdrowego stylu życia, edukacja poprzez rozrywkę, kształtowanie umiejętności dokonywania wyborów oraz poczucia odpowiedzialności za swoje zachowanie. W ramach w/w zadania miały miejsce pogadanki profilaktyczne, zajęcia warsztatowe i integracyjno-ruchowe. Największą frajdę sprawiła jednak najmłodszym wycieczka będąca propozycją ciekawego spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu. 12 lipca dwa autokary pełne radosnych uczestników wyruszyły do Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze. Park Ruchomych Dinozaurów, w którym znajduje się ponad 100 ruchomych dinozaurów pozwolił na odkrycie wielu tajemnic z przeszłości. Był również seans w kinie 5D, zwiedzanie Domu do Góry Nogami, a także korzystanie z atrakcji znajdujących się na terenie parku. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poszczególnych placówek. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content