Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas by dać upust swoim artystycznym pasjom. Od zawsze najważniejszym punktem świątecznych dekoracji jest choinka. Tradycyjnie ozdobiona zachwyca, symbolizuje i dodaje blasku tym uroczystym chwilom.

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pn. „Na lipnickim podłaźniku” – tradycyjne ozdoby choinkowe. To kolejne wydarzenie wpisujące się w lipnicki rok obrzędowy. Konkurs skierowany jest do mieszkańców naszej gminy, wszystkich kategorii wiekowych. Jego przedmiotem są ozdoby choinkowe wykonane z naturalnych materiałów zgodnie z bożonarodzeniowymi zwyczajami. Zachęcamy do sięgnięcia w głąb lokalnych tradycji naszych dziadków i przygotowania prac konkursowych oraz stoisk, które zostaną ocenione a następnie zaprezentowane na wystawie bożonarodzeniowej.

Wszelkie informacje o konkursie zawarte są w regulaminie (w załączeniu), a warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do dnia 30 listopada 2018 r.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 9 grudnia 2018 r. w sali widowiskowej GDK w Lipnicy Murowanej, podczas wydarzenia „Choinkowe prezentacje”.

Grant pt. „Choinkowe prezentacje” realizowany przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej w ramach projektu grantowego pt. „Cykl działań kulturalnych dla mieszkańców Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Życząc wielu twórczych inspiracji w tworzeniu tradycyjnych ozdób choinkowych zapraszamy do udziału w konkursie.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

 loga chp2 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content