2 sierpnia 2015 roku tuż obok zabytkowego kościoła pw. św. Leonarda miał miejsce piękny koncert organizowany w ramach Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Tym razem dla wszystkich przybyłych wystąpili Agnieszka i Tomasz Kuk w programie „Modlitwa ukrywa w operowej arii i lirycznej pieśni”.

Występ był kompilacją najpiękniejszych fragmentów z repertuaru operowego w przekroju historycznym od XVII do XIX wieku. Każda z zaprezentowanych arii była bezpośrednim wezwaniem modlitewnym skierowanym do Boga. Obok fragmentów oper i dzieł oratoryjnych artyści wykonali również refleksyjne pieśni o charakterze religijnym.

W niedzielne popołudnie po raz kolejny zostały także rozdane „Lipnickie Leonardy” . Nagrody są wręczane osobom, których działania ogniskują się nie tylko wokół najcenniejszego lipnickiego zabytku czyli kościoła św. Leonarda, ale także wokół spraw dotyczących całej parafii i jej dziedzictwa.  W tym roku wyróżnienia otrzymali: pani Aneta Florek, pan Antoni Polek oraz pan Przemysław Musiał. Laureatom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji w życiu osobistym i społecznym.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Niech będą one okazją do posłuchania wyjątkowej muzyki w urokliwym klimacie, ale także do oderwania się od codzienności i złapania energii do pokonywania codziennych wyzwań.   

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content