Mikołajki to wyjątkowy dzień, który kochają dzieci, bowiem otrzymują długo oczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja. Postać ta jest uwielbiana przez najmłodszych na całym świecie, ponieważ  jest nie tylko ich przyjacielem, ale też powiernikiem ich marzeń i życzeń. W niedzielne popołudnie – 4 grudnia sala widowiskowa Domu Kultury wypełniła się mnóstwem pięknie przebranych aktorów oraz gromadą uśmiechniętych i radosnych dzieci wraz z rodzinami.

W czasie tegorocznego „Mikołajkowego Spotkania z Bajką” na scenie dla wszystkich przybyłych widzów zaprezentowały się dzieci ze świetlic wiejskich, które specjalnie na tą okoliczność przygotowały spektakle teatralne. Występy zainaugurowała bajka „Porady Wróżki Dobrej Rady” opracowana przez uczestników zajęć świetlicowych w Lipnicy Dolnej. Wróżka udzielała rad, co należy robić, by być dobrym i grzecznym dzieckiem. Iście dworski klimat i zachęta do zdrowego odżywiania się ukazane zostały w przedstawieniu „Witaminki dla Księżniczki Marcelinki” wystawionym przez Świetlicę Wiejską w Lipnicy Górnej. Wiele cennych wskazówek ekologicznych przekazały publiczności dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Borównej, które przedstawiły bajkę „Czerwony Kapturek i ekologia”. Nieprawdopodobna przygoda spotkała z kolei Świętego Mikołaja ze spektaklu Świetlicy Wiejskiej w Rajbrocie, który to zgubił worek pełen prezentów. Na szczęście z pomocą leśnych zwierząt, zguba szybko się odnalazła i wszystko dobrze się skończyło.

Śmiało można stwierdzić, że niedzielne popołudnie było niezapomnianym spotkaniem z bajkowymi opowieściami, pełnymi dynamicznych piosenek, tańców, zabawnych perypetii i dialogów bohaterów oraz barwnych kostiumów. Publiczność nie kryła radości, wzruszenia i entuzjazmu.

Wszystkie dzieci z wypiekami na twarzy uczestniczyły w tym bajkowym wydarzeniu odpowiadając na zadawane przez prowadzącą – Śnieżynkę pytania, dotyczące każdego przedstawienia. Jednak widzowie i aktorzy z niecierpliwością oczekiwali na wizytę gościa specjalnego. I wreszcie po głośnym nawoływaniu przez dzieci, Mikołaj zjawił się na sali widowiskowej. Z nieukrywaną radością opowiadał o czytaniu listów, dostarczaniu prezentów, wysłuchał piosenki zaśpiewanej przez widzów. Dzieciom przygotowującym bajki Święty rozdał worki pełne paczek z prezentami, zaś cała reszta otrzymała słodkości.  Dodatkowym upominkiem dla wszystkich  były kolorowe – żółte i niebieskie baloniki nawiązujące do obchodzonej w tym roku rocznicy 690-lecia lokacji Lipnicy.

Po wspólnej sesji zdjęciowej z Mikołajem wszyscy zadowoleni i roześmiani udali się do domów, by 6 grudnia oczekiwać na kolejne mikołajkowe niespodzianki. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content