Piękna, zimowa, pełna śnieżnego puchu i delikatnego mrozu aura towarzyszyła w tym roku „Mikołajkowemu spotkaniu z bajką”.  W niedzielne popołudnie, 10 grudnia, spotkaliśmy się w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury, by uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu wszystkich przybyłych przez dyrektor GDK – panią Agnieszkę Żołnę-Zdunek, miało miejsce wspaniałe bajkowe widowisko. Pracownicy oraz rodzice z Przedszkola Samorządowego im. św. Mikołaja w Rajbrocie zaprezentowali się bowiem w spektaklu pt. „Śpiąca Królewna”. Pełne magii, kolorów, zabawnych zwrotów akcji, tańca, muzyki i śpiewu przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Tajemnicze odgłosy, mrugające światła, wirujące bańki mydlane czy kłęby dymu dodały całości niepowtarzalnego charakteru i uroku. W tym miejscu aktorzy składają serdeczne podziękowania Panom – Pawłowi Heródowi i Jarosławowi Krzakowi oraz pracownikom Gminnego Domu Kultury za pomoc techniczną podczas organizacji spektaklu, wykonanie nagłośnienia, oświetlenia, fotografii, nagrania wideo oraz pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Po bajkowych momentach przyszedł czas na spotkanie z najbardziej wyczekiwanym gościem tego dnia czyli Świętym Mikołajem. Zmęczony po podróży Staruszek zasiadł na honorowym miejscu, a po odśpiewaniu na jego cześć imieninowego „Sto lat” obdarował wszystkich słodkościami, którymi  wsparł go także Wójt Gminy Lipnica Murowana – pan Tomasz Gromala. 

Przyszedł i czas na oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów laureatom, organizowanego przez Dom Kultury, konkursu plastycznego „Świąteczna bombka na choinkę”. W dniu 30 listopada 2023 r. komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych, których wpłynęło 86. Konkurs został przeprowadzony w pięciu kategoriach: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,  uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz młodzież (od 16 lat) i dorośli z terenu Gminy Lipnica Murowana. Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne wykonanie bombki bożonarodzeniowej (figury przestrzennej) zgodnie z regulaminem. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: orginalność kompozycji, pomysłowość, jakość artystyczną i estetyczną, samodzielność wykonania.

Po obejrzeniu wszystkich prac plastycznych, komisja w składzie: Karolina Strugała – dyrektor Żłobka „Kubuś i Przyjaciele”,  Elżbieta Kępa – radna Rady Gminy Lipnica Murowana, s. Beata Małeczek – przełożona Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Lipnicy Murowanej, postanowiła  przyznać następujące  miejsca w każdej z poszczególnych kategorii:

W KATEGORII PRZEDSZKOLE:

DWA RÓWNORZĘDNE I MIEJSCAArtur Olchawa z Rajbrotu i Marlena Zagata z Lipnicy Dolnej,

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA: Mikołaj Kita i Łukasz Pławecki z Rajbrotu,

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA: Ksawery Golemiec i Rafał Golemiec z Przedszkola Samorządowego im. św. Mikołaja w Rajbrocie,

WYRÓŻNIENIE: Oliwia Polek z Lipnicy Dolnej,

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I–III:

DWA RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA:Natalia Plewa i Jan Ruszaj z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA:Wiktoria Jaworska i Maria Leszczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA:Stanisław Laberschek i Amelia Ćwiertnia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA:Natalia Machał i Franciszek Słowiński – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej,

W KATEGORII  SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV -VI:

I MIEJSCE:Katarzyna Czesak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA: Olga Marzec ze Świetlicy Wiejskiej w Lipnicy Dolnej oraz Maja Gajec z Rajbrotu,

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA: Martyna Zagata z Lipnicy Dolnej oraz Magdalena Włudyka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA: Natalia Kuźma z Rajbrotu oraz Marcel Wojciechowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII:

I MIEJSCE: Łukasz Hajduk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

II MIEJSCE: Marek Hajduk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej,

III MIEJSCE: Gabriela Wilczek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rajbrocie,

DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA:Aleksandra Wnęk i Bartłomiej Plewa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej

W KATEGORII MŁODZIEŻ (OD 16 LAT) I DOROŚLI:

DWA RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA: Anna Konieczna i Stanisława Heród z Lipnicy Dolnej,

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA: Maria Krzyszkowska i Teresa Plewa z Lipnicy Dolnej,

DWA RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA: Ewa Marzec z Lipnicy Dolnej i Mariola Stec z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej,

TRZY RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA: Katarzyna Plewa z Lipnicy Dolnej, Zofia Gunia z Lipnicy Dolnej oraz Monika Kleszcz z Lipnicy Murowanej.

Laureaci konkursu  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe za udział. Nagrody na konkurs plastyczny ufundowali Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Stacja Paliw „Auto-Oaza” z Lipnicy Dolnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na „Mikołajkowe spotkanie z bajką”. Mamy nadzieję, że wyjątkowe chwile wydarzenia będą nam towarzyszyć jeszcze długi czas.

Foto: Jarosław Krzak

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content