Kolejny już raz, w niezwykłej wiosennej scenerii, wśród szumu szemrzącego źródełka i radosnego świergotu ptaków, odbyła się Lipnicka Majówka za Dworem. W tym roku uroczystość wzbogaciła piękna poezja św. Urszuli Ledóchowskiej.

Nie mogło w tym dniu zabraknąć grup obrzędowych i zespołów z terenu naszej gminy. Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, na cześć Maryi zaśpiewały i zagrały: Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Zespół „Razem” z Lipnicy Murowanej, Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Eucharystyczny Ruch Młodych z Lipnicy Murowanej, Zespół „Raj” z Rajbrotu oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. Obowiązkowo wyśpiewana została także Litania Loretańska.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Mamy  obecne na Majówce panie otrzymały wraz z serdecznymi życzeniami symboliczne upominki i słodkości z przesłaniem.

Wszystkim przybyłym pięknie dziękujemy za wspólny śpiew oraz  modlitwę.

Organizatorami spotkania przy kapliczce byli Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content