Kultura w Małopolsce ma się bardzo dobrze. Przez cały rok, nie zważając na jego porę, każdy kto odwiedzi ten region ma szansę wziąć udział w wielu realizowanych tutaj, unikatowych wydarzeniach kulturalnych. Województwo Małopolskie niezmiennie docenia ich wartość, renomę i nieoceniony wkład w promocję tej przestrzeni a także wpływ na wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców Małopolski. Dlatego też wyselekcjonowane zostały najlepsze z wydarzeń i z dumą nazwane „wizytówkami”. Projekt pod nazwą „Wizytówki Małopolski” obejmuje najbardziej rozpoznawalne i posiadające swój indywidualny, unikatowy charakter przedsięwzięcia odbywające się w tym regionie. Do zaszczytnego grona wyjątkowych wydarzeń dołączył w tym roku  nasz 64. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Bardzo się cieszymy, że to unikalne na skalę kraju wydarzenie zyskało uznanie i zostało wyróżnione „Wizytówką Małopolski”.

Na okoliczność tego wyróżnienia, słowo Marszałka Województwa Małopolskiego:

Szanowni Państwo!

Małopolska to miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. To, między innymi, dzięki nim doceniany jest wielki potencjał naszego regionu. Wierzymy, że spójne i kreatywne działania promocyjne są dziś kluczem do budowania w świadomości mieszkańców regionu, turystów, jak i naszych partnerów przekonania, że Małopolska oferuje zawsze to, co ma najcenniejszego.

Dlatego cieszę się, że Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego stał się częścią naszego projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski”, mającego na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska poprzez wizerunkową obecność województwa, jako partnera największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń.

Małopolanie pielęgnują wiele wspaniałych i zachowanych od stuleci zwyczajów związanych z największymi uroczystościami roku liturgicznego. Lipnicki Konkurs Palm to nie tylko doroczna atrakcja, która cieszy licznie odwiedzających Lipnicę Murowaną w Niedzielę Palmową. Wyjątkowość tego przedsięwzięcia wpisuje go na listę inicjatyw obejmujących ochronę wartości regionalnego i lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz aktywnych działań przyczyniających się do kultywowania tradycji.

Do zobaczenia w Lipnicy Murowanej!

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content