Jak już wcześniej informowaliśmy, dzięki przychylności Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego, Konkurs Lipnickich Palm dołączył do zaszczytnego grona wyjątkowych wydarzeń kulturalnych regionu. Unikalność i osobliwość tego przedsięwzięcia sprawiły, że stał się on częścią projektu pn. „Wizytówki Małopolski”, który  obejmuje najbardziej rozpoznawalne i posiadające swój indywidualny charakter wydarzenia odbywające się w naszym regionie. Tym samym Województwo Małopolskie stało się Partnerem Głównym Konkursu Lipnickich Palm.

Poniżej treść listu wystosowanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego:

Szanowni Państwo!

Małopolanie pielęgnują wiele wspaniałych i zachowanych od stuleci zwyczajów związanych z największymi uroczystościami roku liturgicznego. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego to nie tylko doroczna atrakcja, która cieszy licznie odwiedzających Lipnicę Murowaną w Niedzielę Palmową. Wyjątkowość tego przedsięwzięcia wpisuje go na listę inicjatyw obejmujących ochronę wartości regionalnego i lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz aktywnych działań przyczyniających się do ich kultywowania.

Jako marszałek województwa małopolskiego chciałbym podziękować wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia, które przed laty zainicjował Józef Piotrowski – miejscowy działacz społeczny, ludowy poeta, miłośnik tradycji. Cieszę się, że ten lipnicki Konkurs stał się częścią projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski”, mającego na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska poprzez wizerunkową obecność województwa, jako partnera największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń.

Życząc Państwu radosnych i spokojnych nadchodzących Świąt Wielkanocnych, serdecznie zapraszam do Lipnicy Murowanej!

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Zapraszamy do Lipnicy Murowanej na tegoroczną Niedzielę Palmową oraz zachęcamy do uczestnictwa w innych wydarzeniach będących „Wizytówkami Małopolski” –

https://www.malopolska.pl/

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content