Tradycje Zielonych Świątek są szczególnie pielęgnowane na lipnickiej ziemi. Z tej okazji mieszkańcy spotykają się przy ogniskach i na wspólnej biesiadzie. Aby tradycji stało się za dość, także i w tym roku na Zielone Świątki, zostały zorganizowane ludowe wydarzenia kulturalne –  8 czerwca w Lipnicy Górnej i 9 czerwca w Lipnicy Dolnej.

W sobotnie popołudnie, Gminny Dom Kultury wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną i Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Górnej, przygotowali dla przybyłych gości wiele atrakcji i niespodzianek. I chociaż obfite opady deszczu na chwilę przerwały całe wydarzenie, to później zabawa trwała na całego. Na scenie prezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Górnej, z pięknym programem na temat zielonoświątkowych tradycji. Wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej oraz Zespół Regionalny „Górzanie” z Lipnicy Górnej. Do tańca zaś przygrywała Kapela Ludowa „Kicioki” z Rajbrotu. O zmierzchu strażacy rozpalili piękną sobótkę, przy której wszyscy wspólnie śpiewali i bawili się wesoło, a echo tej biesiady niosło się daleko.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania Państwu Stanisławie i Stefanowi Wnękom, za udostępnienie łąki na organizację sobótki i zabaw dla dzieci, oraz Panu Robertowi Wieciechowi – Firma „Robertus”, za gratisowe wykonanie i obsługę nagłośnienia podczas tego wydarzenia.

Następnego dnia na świętowanie zaprosili gospodarze Lipnicy Dolnej: Kółko Rolnicze z Kołem Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Oddział Przedszkolny, Koło PSL oraz Gminny Dom Kultury. Spotkanie tego dnia uświetnił koncert Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej oraz występ dzieci z oddziału przedszkolnego. Punktem kulminacyjnym była oczywiście sobótka przygotowana przez strażaków i wspólna biesiada przy ognisku.

W wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych na Zielone Świątki, uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Tomasz Gromala, przewodniczący Rady Gminy Damian Gaża wraz z Radnymi, prezes Zarządu Gminnego PSL Tadeusz Goryl, sekretarz Urzędu Gminy Danuta Musiał oraz sołtysi wsi Lipnica Górna – Marta Wnęk i wsi Lipnica Dolna – Maria Bereta.

 dsc 0259 GDK Lipnica Murowana    2019 06 08 00111 GDK Lipnica Murowana     2019 06 09 00117 GDK Lipnica Murowana

Lipnica Górna galeria nr 1                Lipnica Górna galeria nr 2                 Lipnica Dolna galeria nr 3    

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content