W niedzielę, 6 kwietnia 2014 r. Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej wraz z Zespołem Szkół w Rajbrocie był organizatorem corocznego happeningu pn. „Lipnickie palmy w Krakowie”. Partnerem przedsięwzięcia był Hotel Polski „Pod Białym Orłem”.

Tuż po godzinie 10:30 nastąpiło rozpoczęcie happeningu w Zaułku Czartoryskich przed Hotelem Polskim „Pod Białym Orłem”. Pierwszym punktem programu był pokaz strojenia lipnickich palm kolorowymi, bibułowymi wstążkami i kwiatami. Około godziny 11:00 spod Bramy Floriańskiej wyruszył w stronę Krakowskiego Rynku barwny korowód uczniów z Zespołu Szkół z Rajbrotu ubranych w stroje ludowe. Towarzyszyła mu  kapela ludowa. Przemarsz wzbudzał ogromne zainteresowanie mieszkańców oraz turystów. Przystanek miał miejsce przed pomnikiem Adama Mickiewicza, by stamtąd po kilkunastominutowym postoju wyruszyć ze śpiewem i muzyką w drogę powrotną.

Organizowany corocznie event ma na celu prezentację i promocję lipnickich palm oraz zaproszenie mieszkańców Krakowa i turystów do uczestnictwa w kolejnych edycjach Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content