Czas rozpocząć przygotowania do największego lipnickiego kulturalnego święta – 61. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Na początek zapraszamy wszystkich chętnych chcących poznać tajniki wykonywania naszych wiklinowych palm, do wzięcia udziału w warsztatach regionalnych.

Termin warsztatów zaplanowany został na dzień 3 kwietnia 2019 r., ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ogłaszamy zapisy, które potrwają do dnia 25 marca br. W warsztatach mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane (szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich, uniwersytety trzeciego wieku, świetlice wiejskie i inne).

 

Program warsztatów:

– tradycja palmy wielkanocnej,

– Józef Piotrowski – inicjator lipnickiego Konkursu Palm – przybliżenie postaci,

– Konkurs Palm w Lipnicy Murowanej,

– projekcja filmów archiwalnych z Niedzieli Palmowej w Lipnicy,

– symbole Niedzieli Palmowej – pokaz i warsztaty wykonywania palm,

– strojenie palmy – pokaz i warsztaty wykonywania kwiatów bibułowych.

W ramach warsztatów każdy z uczestników wykona i udekoruje palmę własnoręcznie, aby później móc zabrać ją ze sobą i mieć gotową na Niedzielę Palmową.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu: kultura ludowa i tradycyjna, w ramach zadania pn. „61. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego”.

plakat warsztaty2019 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content