Piękny, religijny zwyczaj odprawiania w miesiącu maju nabożeństw ku czci Maryi znany jest od setek lat. W tym okresie wierni gromadzą się nie tylko w kościołach, by prośbami litanijnymi i śpiewem pieśni maryjnych oddać cześć Bożej Rodzicielce, ale także można ich spotkać przy przydrożnych i usytuowanych w leśnych zakątkach kapliczkach. Budząca się do życia przyroda dodaje nabożeństwom jeszcze większego uroku.  By podtrzymać  ten typowy element wiejskiego krajobrazu, w którym przejawia się niezwykła pobożność wiernych Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają do udziału w „Lipnickiej Majówce”, która odbędzie się w niedzielę 25 maja.

 Tym razem uroczystość rozpocznie Msza św.  odprawiona o godzinie 16:00 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Ap. Tuż po niej z przemarszem udamy się w kierunku Dworu Ledóchowskich. Sama majówka zostanie odśpiewana przy kapliczce Matki Bożej w lasku przy Potoku Piekarskim. W tegorocznej majówce udział wezmą m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Grupa Obrzędowa z Borównej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Zachęcamy do przybycia na majówkę całymi rodzinami i spędzenia popołudnia wraz z Maryją w otoczeniu zieleniących się drzew, rozkwitających kwiatów oraz radośnie śpiewających ptaków. Szczególnie zapraszamy wszystkie mamy, których święto obchodzić będziemy w tym właśnie czasie.

majowka a4 GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content