Piękny, religijny zwyczaj odprawiania w miesiącu maju nabożeństw ku czci Maryi znany jest od setek lat. W tym okresie wierni gromadzą się w kościołach, by prośbami litanijnymi i śpiewem pieśni maryjnych oddać cześć Bożej Rodzicielce. Spotkać ich także można przy przydrożnych i usytuowanych w leśnych zakątkach kapliczkach. Budząca się do życia przyroda dodaje nabożeństwom jeszcze większego uroku.  By podtrzymać  ten typowy element rodzimego krajobrazu, w którym przejawia się niezwykła pobożność wiernych Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają do udziału w „Lipnickiej Majówce”, która odbędzie się w niedzielę 24 maja 2015 r.

Majówka rozpocznie się o godzinie 17:30. Zostanie odśpiewana przy kapliczce Matki Bożej w lasku przy Potoku Piekarskim. Wezmą w niej udział wzorem lat ubiegłych zespoły i grupy obrzędowe z terenu gminy Lipnica Murowana: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, Grupa Nieformalna „Impresja” z Lipnicy Dolnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu, Grupa Obrzędowa z Borównej, Grupa Obrzędowa z Lipnicy Murowanej, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej oraz Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej.

Zachęcamy do przybycia na majówkę całymi rodzinami i spędzenia popołudnia wraz z Maryją w otoczeniu zieleniących się drzew, rozkwitających kwiatów oraz radośnie śpiewających ptaków. Szczególnie zapraszamy wszystkie mamy, których święto obchodzić będziemy w tym właśnie czasie.

majowka 2015 zmi GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content