Gminny Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkie Dzieci wraz z Rodzinami na świąteczne wydarzenie pn. „CHOINKOWE PREZENTACJE”, które odbędzie się 9 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 w sali widowiskowej GDK w Lipnicy Murowanej. Program jest bogaty i zapowiada się niezwykle interesująco!

Rozpoczniemy przedstawieniem teatralnym pt. „Kryształowa Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej Prym Art z Katowic, po którym wszystkich zebranych odwiedzi św. Mikołaj ze słodkim upominkiem. Zostaną również wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego „Na lipnickim podłaźniku” – tradycyjne ozdoby choinkowe. Autorzy prac konkursowych oraz instytucje delegujące przygotują wystawę, która towarzyszyć będzie całemu przedsięwzięciu i zaprezentuje tradycyjne, dawne, dzisiaj może już zapomniane dekoracje bożonarodzeniowej choinki. Oprócz szkół, przedszkoli oraz świetlic wiejskich z terenu naszej gminy, do udziału w konkursie zgłosiło się także Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej. Będzie więc piękna wystawa międzypokoleniowa! Koniecznie trzeba to wszystko zobaczyć, zapraszamy!

Wydarzenie pn. „Choinkowe prezentacje” realizowane jest przez Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej w ramach projektu grantowego pt. „Cykl działań kulturalnych dla mieszkańców Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

choinkowe plakat 2018 GDK Lipnica Murowana

 

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content