Bajkowo, a przede wszystkim bardzo kolorowo najmłodsi mieszkańcy naszej gminy postrzegali Niedzielę Palmową w lipnickiej kulturze. Trochę starsi większą uwagę przywiązywali do detali i fantastycznie potrafili ukazać klimat Konkursu Palm w Lipnicy Murowanej. Jurorzy konkursu mieli nie lada problem ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe, oryginalne i przemyślane. Ponadto wyłonienie zwycięzców ze 118 uczestników było niezwykle trudne i czasochłonne.

 Ogromna ilość zgłoszonych prac do konkursu świadczy o fascynacji dzieciaków naszymi lokalnymi tradycjami i daje nadzieję, że będą oni potrafili kontynuować zwyczaje przekazywane przez naszych dziadków.

Na wernisaż i uroczystość rozdania nagród 11 kwietnia przybyli laureaci ze szkół
i przedszkoli naszej gminy wraz z opiekunami i rodzicami. Nagrody w konkursie ufundował Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. To nowa cenna inicjatywa realizowana w ramach projektu „Wiklinowe tradycje – 55. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego” dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po raz kolejny dzieciaki wykazały się imponującą wyobraźnią i udowodniły, że kultura ludowa nie jest im obca. A Niedziela Palmowa widziana oczami dzieci jest naprawdę piękna. Można się o tym przekonać, oglądając wystawę zwycięskich prac w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury           w Lipnicy Murowanej do końca kwietnia br., na którą serdecznie zapraszamy.

PROTOKÓŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content