Aż sześćdziesiąt osiem prac plastycznych wpłynęło do Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej na konkurs „Najpiękniejszy wielkanocny stroik”, który został przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych. Konkurs miał na celu upowszechnianie regionalnych zwyczajów wielkanocnych w tym zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania stroików wielkanocnych, nawiązanie do wierzeń religijnych i ludowych, wspieranie pomysłowości i kreatywności poprzez dowolność techniki realizacji pracy, kształtowanie wyobraźni uczestników, ich zdolności manualnych i estetycznych.

Tematem prac konkursowych było wykonanie wielkanocnego stroika – pracy przestrzennej. Mógł on  być wykonany według własnej inspiracji i pomysłu, przy zastosowaniu dowolnych technik i użyciu różnorodnych materiałów.

Wszystkie stroiki oceniało jury, w skład którego weszło troje plastyków: Urszula Liszka, Joanna Grabarz oraz Bogdan Polek. Komisja dokonując oceny brała pod uwagę oryginalność kompozycji, jakość artystyczną i estetyczną, samodzielność wykonania, zgodność tematyczną i pomysłowość.

Ostatecznie wyłonionych zostało 24 laureatów! Odpowiedź na pytanie kto uplasował się na poszczególnych miejscach podium poznamy jednak dopiero podczas 65. Konkursu Lipnickich Palm, gdzie w godzinach popołudniowych oficjalnie ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody osobom wytypowanym przez jury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tym barwnym, pełnym kreatywności i fantazji przedsięwzięciu. Poniżej zaś podajemy w zupełnie przypadkowej kolejności imiona i nazwiska laureatów i już dziś zapraszamy w Niedzielę Palmową na lipnicki rynek, gdzie około godziny 15:30 protokół z posiedzenia komisji artystycznej ujrzy światło dzienne.  

PRZEDSZKOLE: Natalia Wrona, Tymoteusz Łęgowik, Julia Terlikowska.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III: Alicja Marecik, Maria Markowska, Zofia Bodurka, Maria Leszczyńska, Julita Kleszcz, Natalia Plewa.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI: Alicja Słowikowska, Emilia Duśko, Emilia Paprota, Patrycja Tobiasz, Maja Gajec.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII: Gabriela Wilczek, Marek Hajduk, Bartłomiej Plewa, Anna Szewczyk, Łukasz Hajduk.

MŁODZIEŻ (od 16 LAT) I OSOBY DOROSŁE: Renata Janiczek, Teresa Plewa, Anna Konieczna, Katarzyna Plewa, Stanisława Heród.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content