Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007-2013 będzie realizował projekt pn. „Organizacja imprezy Jesień w Borze i zakup sprzętu do wykorzystania w działalności kulturalnej GDK”, którego  celem jest m.in. promocja produktu lokalnego – herbaty lipowej „Lipnickiej lipiny”.

Lipnicka lipina była spożywana od dawna w rejonie Lipnicy Murowanej jako codzienny napój. Jest parzona z suszonych kwiatów lipowych, które pozyskuje się od końca czerwca do połowy lipca. Lipnicka lipina posiada szereg właściwości zdrowotnych. Stosowana jest głównie jako środek, który ma pomóc przy przeziębieniu, grypie, anginie, zapaleniu gardła i krtani. Z dodatkiem naturalnego miodu to znakomity środek rozgrzewający.

W ramach w/w projektu Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej ogłasza KONKURS NA LOGO HERBATY LIPOWEJ – „LIPNICKIEJ LIPINY” i zachęca do udziału w nim mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania „Na śliwkowym szlaku”.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się  z regulaminem konkursu. Więcej informacji można również uzyskać w Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej –   tel. 14 6852 108, e-mail: kulturalipnica@wp.pl

 

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO HERBATY LIPOWEJ

 

pasek nowy GDK Lipnica Murowana

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content